Russell Westbrook Muhteşem Bir Performansla NBA Tarihinin Triple-Double Rekorunu Kırdı

NBA takımlarından Oklahoma City Thunder forması giyen oyun kurucu Russell Westbrook, dün akşam takımının Denver Nuggets'ı yendiği maçta tam 50 sayı 16 ribaund ve 10 asistle oynayarak NBA tarihinin 50 yıldan uzun süredir kırılamayan "bir sezonda en fazla triple-double yapma" rekorunu kırdı.nba tarihinde bir sezonda en fazla triple double yapan oyuncu ünvanını oscar robertson'dan almıştır bu gece. an itibariyle bu sezon tam 42 maçta triple double yapmış halde. oha lan, kariyeri boyunca onu yapamayan adamlar var!


42 triple - double ile tarihe geçtiği maçta bir de son saniye üçlüğü atarak iyice çıldırmıştır.

(bkz: respect)


ekleme: adam nba tarihine geçmesine rağmen yuhalayan denver taraftarlarını da fena göt etmiştir.

ninja kaplumbağardaki leonardo.

maçı açtığımda 18 saniye vardı ve gördüğüm tek şey en kritik noktada savunma reboundunu çekip son hücumda ne pahasına olursa olsun sorumluluğu alıp taksinin 20 lira yazacağı noktadan game winner çekmesiydi. sonra maç bitti falan. 50 küsür sayıyla triple double yapıp 42.ile rekoru da kırmış. bu sırada lebron triple double için 10. asistini ararken çok kritik bir hücumu piç etmekle meşguldü.

sorarlarsa istatistik kasıyor dersiniz, basketbol katili dersiniz. ama mvp olduğunda başka yerde ağlayın.

geçenki suns maçında "rekoru umarım kırmaz" diyordum maçı takip ederken.
rekoru bu şekilde kırmasını istemiştim çünkü yenerek, maçı yine tek başına aldığı bir müsabakada. nerdeyse orta sahadan jumpshot atarak aldı üstelik buzzer-beater ile.

bundan sonra istediğimi yapacağım dedi sözünde de durdu.
artık mvp olacağına dair bir şüphem de kalmadı.