Salgın Gibi Yayılan Yepyeni Bir Kripto Para Borsası: Kucoin

Bitcoin ile başlayıp altcoin'lerle devam eden kripto para çılgınlığının bir sonucu olarak ortaya çıkan kripto para borsalarına bir yenisi daha eklendi.
Salgın Gibi Yayılan Yepyeni Bir Kripto Para Borsası: Kucoin

kucoin, binance'in üyelikleri kapatmasıyla patladı, işbirliği içinde bile olabilirler, who knows. bilal'e anlatır gibi anlatılmasını istiyorsanız bu koin işlerine girmeyi iki kere düşünün arkadaşlar baştan söylemesi.

- şimdi öncelikle adres çubuğuna www.kucoin.com yazıyoruz. ponçik rengarenk bir sayfa açılıyor. sağ üstte sign up var oraya tıklayın ve email şifre filan doldurun. mailinize gelen aktivasyon mailine basıp kırmızı kurdeleyi kesin.

-üye olduk sign in yaptık, bize bir sayfa açıldı. sol tarafta overview, deposit, withdraw sekmeleri var. ilk olarak içine para atmamız lazım. deposit'e tıklayın. kucoin seçili olarak geliyor başka yerden kucoin çekemeyeceğinize göre ona tıklayın ve ne transfer etmek istiyorsanız seçin. ben binance'dan neo attım çünkü transfer parası kesmiyordu. altta wallet adresiniz çıkıyor. bunu alın nereden çekecekseniz ordaki gönderim adresine yapıştırın. unutmayın hangi koini gönderecekseniz onun wallet adresi yazacak. atıyorum btc göndereceksin yanlışlıkla xxx wallet adresi yazdın, gitti para. ona dikkat edin.

-gelecek koini beklerken boş durmayın profilinize gidin. üstteki mavi kuşaktaki settings. açtık ayarları solda google 2-step yazıyor tıklayın ona. paracıklar gelmeden hesabı güvenceye almak lazım. eğer şimdiye kadar yoksa (bu zamana kadar iyi hacklenmemişsin canımın içi) marketten google authenticator indirin kurun telefonunuza. google2 step'i etkinleştirin. sayfada bir kare kod çıkıyor onu telefonda authenticator'a okutun. (karekodun üzerinde yazan şifreyi de manuel olarak kaydedin bir yere ne olur ne olmaz) telefona okuttuktan sonra artık telefonunuzda size bir dakika süreli şifreler verecek. size google authenticator kodu sorduğunda telefondaki geçici şifreleri yazacaksınız. ana parolanız üzerine ekstra güvenlik yani. girişte paralodan sonra ve girdikten sonraki ilk alışverişinizde size o parolayı soruyor. uygulamayı telefondan yanlışlıkla filan silmeyin bir sürü müşteri hizmetleri peşinde koşarsınız.

-biz bunları yaparken paramız geldi. (neo yaklaşık 5-10 dk'da geldi) ellerinizi ovuşturup ya allah diye dalacaksınız koinlere. öncelikle kucoin alacağız tabiki. yine üstteki mavi kuşaktan marketi seçiyoruz. koinler tam burda. sonsuz liste önünüzde.

-kucoin alacağız tıkladık üstüne. en üstte kabak gibi duruyor zaten. önümüze borsa ekranı açıldı. sağ altta sana google 2-step şifrenş soruyor. dedik ya yukarda ilk defa koin alırken soruyor diye, az dikkat ya. baktık telefona yazdık kodu. şimdi buy ve sell bölmeleri geldi. heyecan dorukta. bütün iyi niyetinle şimdi alıcam x19374 olacak hayalleri kuruyorsun. oo yeea.

-price kısmına kaç paradan almak istiyorsak onu yazıyoruz. best price yazan şu anki market fiyatı, onun üzerine tıklarsan market fiyatından alırsın. make your choice. amount kısmı da kaç tane almak istiyorsun. yardır onu da.

-buy yaptığın bölmenin hemen solunda active order yazıyor. orası henüz gerçekleşmemiş emirlerin. gerçekleşirse orası boş oluyor.

-aldık şimdi cüzdanımızda gerine gerine bakalım istiyoruz. sağ üstte çıkış düğmesinin yanında dolar işareti var. aynı senin gözler gibi. ona tıklıyorsun ve cüzdanın açılıyor. orada elinde ne varsa onun karşısında yazıyor ne kadar var sende.

işte bu kadar gençler. hesap açması kolay. önemli olan hesaptaki parayı korumak. google 2-step mutlaka açık olmalı. ayrıca pishing (password+fishing)diye bir gerçek var. bu gözünü sizin paranıza dikmiş olan gavatlar size (genelde) mail yoluyla sanki borsaymış gibi yazıp şifrenizi ya da google 2-step şifrenizi istiyorlar. ya da istemeyip link atıyorlar. atıyorum
"merhaba x bey/hanım, hesabınıza siber bir saldırı gerçekleştiriyor çin'den oç hackerlar tarafından. lütfen alttaki linkten şifrenizi yenileyiniz" vs .

tabi böyle atmıyorlar ama prensip bu şekilde. tabiki her saldırıya verilecek cevabımız vardır ama önce maile bakıyoruz mail mi diye sonra gönderene bakıyoruz kucoin mi diye. bunlar da saf salak değil aksine sizin saf salak olmanızı bekliyorlar. 

gönderici "kucoinsupport@gmail.com, kcn.support@sfmdmedk.or" vs (tamamen farzi bir şekilde sallıyorum). verilen linke de tıklamayın. velevki gerçekten saf salaksınız ve tıkladınız. hemen adres çubuğuna bakıyoruz www.kucoin.com mu diye. bu her site için geçerli, artık nerden keklenmeye çalışılıyorsanız. genelde .com uzantıları farklı oluyor. .ga .net .cu aklınıza ne gelirse.

-neyse gençler. bu kadarlık yeter. aklıma gelen bir şey olursa daha eklerim. aşağı ref linki bırakıyorum ama yine de siz bilirsiniz. inş hepinizin walletlar'ı dolar dolar taşar. silkelenmeyin ve bunların hiçbirinin yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın.

ref: exterminate

ABD'de, Siber Zorbalık İçin İlk Eyalet Yasasının Oluşturulmasına Sebep Veren Ölüm: Megan Meier