Saykodelik YouTuber Nasim Aghdam, YouTube Kampüsüne Silahlı Saldırıda Bulunarak İntihar Etti

Çektiği enteresan ve kendine has YouTube videolarıyla bildiğimiz Nasim Aghdam (Yeşil Nasim), dün gece saatlerinde YouTube binasında giriştiği silahlı saldırıyı intiharıyla noktalandırdı.

Dün, TSİ gece vakitlerinde YouTube'un Kaliforniya eyaletindeki San Bruno kentinde bulunan merkez binasında silahlı bir saldırı gerçekleşti.


San Bruno polisinin olaya müdahale etmesinin ardından saldırı sonucu bir kişinin öldüğü, dört kişinin de yaralandığı açıklandı. Saldırgan intihar etmişti. Yaralılardan bir kişinin durumu kritik, bir kişinin durumu ise ciddiyetini koruyor.


Saldırganın kimliği ise internet dünyasını şok edici nitelikte. Binaya saldıran ve sonrasında kendini öldüren kişi YouTube dünyasında acayip videolarıyla tanınan Nasim Aghdam'dan başkası değil. 


Kendine has tarzıyla ilginç videolar çeken Nasim'in saldırı sebebi, YouTube'un kendisine erotik içerikleri sebebiyle filtre uygulaması ve bu nedenle de Nasim'in videolar üzerinden sağladığı kazancın düşmesi.

YouTube diktatörlüğü. Gizli politika: Aptallığı teşvik etmek, ayrımcılık, gerçeğin bastırılması.

www.nasimesabz.com ---> Ayrımcılıktan nefret ediyorsanız paylaşın.


Çeşitli ekran görüntüleriyle kendi web sitesinde de olayı vurguluyordu.

Kendisi bu durumu son olarak aşağıdaki video ile açıklamıştı.


Bir diğer iddia da Nasim'in saldırıda yaraladığı ve durumu hala ciddi olan 36 yaşındaki YouTube çalışanıyla ilişkisi olması. Bu iddia şimdilik doğrulanmış değil.


Günümüzün internet dünyasını düşündüren bu acı olayı Black Mirror'vari olarak nitelendirebiliriz. Sözlük yazarlarının yorumları da şu şekilde:

nicki minaj'in, pop şarkıcılarının videolarının "yaş sınırı konmayıp" kendi videosunun yaş sınırlandırılmasına takılmasına, çocuklara uygun değil denmesine çok kurulmuş ve muhtemelen bu motivasyonla dalmış olaya. tam bir punk olarak yaşayıp oldu böylelikle. büyük ihtimal internet dünyasının iki yüzlülüğü konusunda bir idole dönüşecek...

youtube'un hem san bruno'daki merkez, hem de mountain view'da googleplex'de bulunan uydu ofislerinde bulundum. silikon vadisi'nde alışıldığı üzere, bu binaların hiç birinde tek bir silahlı güvenlik görevlisi göremezsiniz. belki üzerinde fotoğrafınız bulunan kartı okutmadan kapıları açamazsınız, ama çoğu zaman, özellikle de öğle arasında, girip çıkanların arasına kaynayıp içeri girme şansı bulabilirsiniz. bütün büyük sv firmaları böyle durumlara karşı çalışanlarına acil durum eğitimleri vermekteler, ama belki bu saldırı aktif güvenlik önlemlerini arttırma konusunda vesile olur.

ben bu kadını kendi halinde iran'da yaşayan manyak olarak biliyordum. şimdi youtube saldırısı ile birden ortaya çıkması komplo teorisyenlerini de harekete geçirecektir. abd - iran suyunun alttan alttan ısındığını düşününce insanın aklına daha farklı şeyler geliyor. twitter'da herkes bu kadın olduğunu yazmış ama görsel yok, video yok, açıklama yok. kadın peta aktivisti, ultra vegan ve psikolojisi yerinde olmayan biri. ama tweet'lerde "yine müslümanlar", "iranlı manyak" yazıları çoğalmış bile. abd'nin kendi kamuoyu için oluşturduğu bir "deneme" mi bilmiyorum. ama çok ilginç işler döndüğü kesin.

öldüğünü öğrendiğimde şok olduğum sanatçı. evet ben bu mizahla bu kadına sanatçı gözüyle bakıyorum yaklaşık 6 aydır takip ediyorum arada açıp açıp izlerim videolarını. haberi görünce cidden üzüldüm. şaşkınlığım ekstra. bu kadına da hiç yakıştıramadım öyle bir olayı ama hayat işte neler yaşadı kim bilir.

son performansını yapmış, ölümü de sanatı gibi sansasyonel olan sanatçı. bu kadın 21. yüzyılın ikonlarından biri olacak, görürsünüz.

Yeşil Nasim ile ilgili daha önce hazırladığımız içerik