Sedat Peker'in Son Videosundaki Paramount Otel Mevzusunda Dönen Büyük İddialar

Sedat Peker 6 Haziran 2021 tarihli 9. YouTube videosunda Paramount Otel ve sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın arandığından ve bu otelde kalan tanınmış kişilerden bahsetmişti. Oteli yaptıran ve 2018'de vefat eden iş adamı Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras ise bunun üzerine bir YouTube kanalına çıkarak çarpıcı iddialarda bulundu.
Sedat Peker'in Son Videosundaki Paramount Otel Mevzusunda Dönen Büyük İddialar

Sedat Peker, 9. videosunda şunları söylemişti 

"Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esad Toplu, o kadar rahatlar ki sıfır X5 ile işe gidiyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu. Onu da anlatacağım.

Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura..."

paramount otel hakkındaki iddialar paramount hotel'in ilk sahibi atilla uras'ın kızı yasemin victoria uras tarafından canlı yayında dile getirildi

- yasemin uras amerika'da, kardeşi çiğdem aras onu arıyor turan avcı hoteli alıcak ama bunlar dolandırıcı çıktı, çık gel abla diyor. yasemin uras geliyor. kardeşi ile hotele tedbir koyuyor. sonrasında birçok yayın kuruluşunda ve gazetede haklarında iftira haberleri çıkıyor. atilla uras'ın kızları değiller, atilla uras kızına dava açtı vs.

Atilla Uras

- fbi ve ispanya tarafından kırmızı bültenle aranan botir rahimov -türk vatandaşlık ismi bahtiyar ikramoğlu- isimli özbek bir şahsa türkiye gizli bir isim aracılığı ile vatandaşlık veriyor. ayrıca bu şahıs bir rus mafyasını da aklamış. neyse bu adam hotelin yönetimini sanırım birkaç yıl evvel devralıyor. son dönemlerde ise 81 yaşındaki atilla uras'a sürekli zorluk çıkarmaya başlıyor. hotelin üstüne çökmeye çalışıyor. hoteli bu şahıs işletirken yasemin uras'ı ve kardeşini içeri almıyorlar, kendi hotellerine polisle girmek zorunda kalıyorlar.

- atilla uras hoteli satmaya karar veriyor. turan avcı alacağını söylüyor. cnn türk'e çıkıp ben bu hoteli aldım diyor. o dönemde haberlerde turan avcı'nın hotel için 80 milyon ödediği yazıyor. zamanında atilla uras hoteli 100 milyon dolara satacağını söylediği halde bu değer zamanla azalıp hotel karşılıksız olacak şekilde kontrat imzalanıp çek yazılıyor. kontrat ise turan avcı'nın şöförünün -andrey radyovich (?)- adına yazılmış. daha sonrasında şöför çeki botir'a hediye ediyor. botir da bu çeki cihan ekşioğlu ile pazarlıyor (?) cihan ekşioğlu'nun bu olayda bir resmiyeti yokken muhatap olarak sürekli cihan ekşioğlu'nun çıktığını söylüyor.

Cihan Ekşioğlu

- hotel hisseleri satıştan 1 ay önce atilla uras'ın hotel arazisi içindeki villasından, yatak odasından çalınıp çekoslavakya'ya götürülüyor ve 2500 tl'ye kurulmuş filsovien (?) adlı bir şirkete geçiriliyor. daha sonra hotel 250 milyon dolara pazarlanmaya başlıyor. daha sonrasında sezgin baran korkmaz yasemin uras'ı arayıp hoteli kazaklardan 42 milyon euro'ya aldığını söylüyor. hotelin adını royal palas koyuyor.

- atilla uras vefat ediyor. yasemin uras babasının ölümünün şüpheli olduğunu söylüyor. doktor arkadaşının dediğine göre boğazına bağlanan aparat kendiliğinden çıkabilecek bir aparat değilken ölüm sebebinin aparatın çıkmış olmasıymış. ayrıca vefat etmeden önce babasını birçok kez gizlice uyuşturulmuş gördüğünü dile getiriyor.

- pek anlamadım burayı. kazak ve azerbeycanlı kişiler tarafından şöförün hesabına depozito olarak sanırım belli bir miktar para aktarılıyor.

- hotelin arazisi en başında devletten kiralık olduğu için kiralama ufuk turizm aracılığı ile yapılıyor. hotel en son sezgin baran korkmaz'a satılıyor ama pay defterinde hotel botir rahimov adına gözüküyor. botir rahimov ise normalde hotel'de saray dedikleri villada yaşıyor. şu an özbekistan'da.

Sezgin Baran Korkmaz

- hotelin botir rahimov'un sezgin baran korkmaz'dan aldığı 30 milyon dolar borcu ödeyemediği için sezgin baran korkmaz'a devrettiği iddiası var.

- atilla uras satış gününden 2 hafta önce vefat ettiği için kızları mirasçı oluyor. kızları ise hisseler kaçırılmış olduğundan satışı iptal edemiyor.

- atilla uras'ın satış için imzaladığı birçok sözleşme söz konusu ama atilla uras'ın sağlık durumu o dönemde yeterli değil. ki hotel başta 100 milyon dolar iken son sözleşmede karşılıksız oluyor. yani atilla uras adına sahte imzalar atılıyor iddiası var.

- babasının vefat ettiği gün, o dönemde bodrum'daki kışlaların tadilatının devletten almış olduğu ihalesine sahip olan cihan ekşioğlu hotele devletin tankı ile giriyor.

- sezgin baran korkmaz'ın bazı ortakları amerika'da hapishanede. kendisi de hazineyi 450 milyon dolar dolandırma suçundan amerika tarafından aranıyor.

- sezgin baran korkmaz hoteli aldıktan sonra cihan ekşioğlu hotele gelmeyi bırakıyor. öncesinde her gün hotele gelip giden biriymiş.

- sedat peker'in videosunda ve tweet'lerinde devlet görevlileri dahil hotelde konakladığı iddia edilen kişileri kendisinin de duymuş olduğunu söyledi.

- sedat peker'in genel olarak iddialarının doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. sorulduğunda birçok şeyi konuşabileceğini ama şu anki davalarından dolayı konuşamayacağını dile getirdi. davalarım bitince yine çağırın konuşurum dedi.

- bir başka hotel rixos'un(hangisi bilmiyorum) yöneticiliği yine botir rahimov'a geçiyor ve orda da işler karışıyor.

- ayrıca videoda iddia olarak söylenmedi ama şöyle bir iddia da var:


oligark diye bahsedilen kişinin ismi alişer usmanov. videoda adam bu şahıs için botir'in ortağı derken, yasemin uras "botir parası olan biri değil, ortağı mı yoksa patronu mu bilemem, botir paraya nasıl sıkıştı o zaman?" diyor.

hotel kimden kime nasıl geçmiş neyi geçmiş pek anlamadım. anladığımı yazmaya çalıştım. çok iyi aktaramamış olabilirim, üzgünüm. bunların hepsi yasemin uras'ın iddiaları. kişisel yorum veya ifade eklemedim.

yayının youtube kaydı