Seks Esnasında Dirty Talk Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Sekste heyecanı artırmak için küfür, kara mizah gibi kaba sözler konuşmaya dirty talking deniyor. Peki Türkçe için biraz hassas bir konu olan dirty talk nasıl yapılır? Adabı nedir? Çeşitli tavsiyeleri görelim.
Seks Esnasında Dirty Talk Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler
iStock

neden dirty talk?

bu konuşma biçimi seksin en haz alınan, doruk noktasında ateşi daha da harlamaya yarayan erotik konuşmadır. bu evrede üstü kapalı konuşulmaz, açık sözlü olunur. kadını seks esnasında teslimiyete daha da iterken, erkeğin hakimiyet duygusunu pekiştirir. dirty talking doğru kullanıldığı sürece çekicidir.

tavsiyeler

dirty talk'ı sevmeyen insan sayısı çok azdır. yani en azından öyle olmalıdır. cinsel hayatta yapılan en büyük hatalardan birisidir yapılmaması. bu konuda madde madde gidip genç arkadaşlara yardımcı olmaya çalışalım.

1. öncelikle kimse yatakta sessiz çıt çıkarmayan partnerden hoşlanmaz. en azından inlemeli, hoşunuza giden şeyler yaşadığınızı belli etmelisiniz. sessizlik (gizlilikten sessizlik değil) libidoyu düşürür.

2. biraz çekingen birisiyseniz duyacağınız çok küçük dirty talk kelimeler sizi bir canavara dönüştürebilir. utangaçlığınız kaybolacaktır.

3. dirty talk sırasında asla yumuşak ses tonu kullanmayın. kibarlık iyi değildir.

4. düzenli bir seks hayatınız varsa sürekli kullandığını ifadeler bir zaman sonra sıkacaktır. yeni kelimeler öğrenmek için çabalayın. yeni kelimeler daha fazla libido demektir.

5. emirler verin. genelde erkekler kadınların yatakta ne istediğini tam olarak bilemez. işi tahmine bırakmayın. erkeğe ne istediğinizi nasıl istediğinizi çekinmeden söyleyin. uzun cümlelerle değil ama. mesela "o dilini orada istiyorum"

6. kelimeler her zaman gerekli değildir. küçük inlemeler, hatta çığlıklar, nefes nefese kalmalar, kalçaya şaplaklar seksten aldığınız zevki gösterir ve partnerinizi de heyecanlandırır.

7. arada sorular sorun. "bu daha iyi mi?", "daha sert?" gibi sorular ama "acıyor mu" gibi mal sorular değil. acı yok rocky anla bunu artık.

8. konuşma tarzınızı değiştirebilirsiniz. bazen fısıltılar çoğu kelimeden daha etkilidir.

9. sevişirken başka dilde kelimeler de kullanabilirsiniz. türk sevgiliniz varsa illa türkçe dirty talk gerek değildir. çoğu zaman başka bir dil sizi daha çok cezbedebilir. "fuck me whore!"

10. partnerinizin adını söyleyin. utanmayın söyleyin. yatakta sadece ona odaklandığınızı hissedip bir hayvana dönüşecektir.

dirty talk'ın psikolojik altyapısı

id; agresiftir, şehvetlidir, küfürbazdır. toplum kuralıymış, ahlakmış, kibarlıkmış umursamaz. onlar superego ve egonun alanları. id, haz odaklıdır. tepesine çöken superegodan ne zaman kurtulsa, dört nala koşan bir at gibi ortaya çıkar. ve seks, bunun için en uygun alanlardan birisidir.

dirty talking için, id'in ta derinlerden çıkıp kendini gösterdiği bir eylemdir diyebiliriz.

son bir not

sevişme sırasında "kötü konuş benle" ve muadili tuhaf biçimlerde söylenişi havayı bozuyor, doğru; da çok şükür şart değil zaten. illa dile gelecekse dümdüz "konuş benimle" deyin kafi; ordan günlük muhabbete bağlayacak hali yok ya!