Sekste En Eski Akımlardan Biri Misyoner Pozisyonu ve Ufkunuzu Katlayacak Etkileri

Sözlük yazarları bu pozisyona dair oldukça ilginç bilgiler paylaşmış.
Sekste En Eski Akımlardan Biri Misyoner Pozisyonu ve Ufkunuzu Katlayacak Etkileri
iStock.com

bu pozisyonda bayan altta, erkek üsttedir.

mantıken hiçbir cinsel deneyimi olmayan bir çift güdüsel olarak bu pozisyona yönelir, yani pozisyon cinsel bir doğallık içerir. ayrıca spermlerin yerçekiminin yardımıyla kadının rahmine ulaşma ihtimali, dolayısıyla çocuk doğma ihtimali bu pozisyonda daha fazladır.

bu yerçekimi teorimden destekli olarak bir teori daha yazmak istersek bir dönem kilisenin neden sekste sadece bu pozisyona izin verdiği anlaşılabilir. kilise cinselliğin kötü olduğu yargısına varmıştır fakat üremeleri için gerekli olduğunu da kabullenmişler." bari işi uzatmasınlar, mümkün olduğunca sekste hazdan uzak dursunlar, pozisyon zenginliğine gitmesinler. "demiş olabilirler.

ayrıca kilise erkeğin üstte olma gerekliliğini de statüsel bir mesaj olarak vermiş olabilir.


ve tabii es geçilmemeli ki araştırma imkanımız sınırlı olsa da dünya nüfusunun yaklaşık yarısının bu pozisyonun, türkiye'nin de yarısından fazlasının bu pozisyonun eseri olduğu bit tabii varsayılabilir.

default seks pozisyonu. fabrika ayarı da olabilir, bilmiyorum.

"karşı karşıya bulunarak cinsel ilişkide bulunmanın bir duyarlılık ve saygınlık işareti olduğu görülmüştür. bu şekilde, uygarlaşmış insanların insan altı yaratıklardan ayrılması sağlanmıştır. bu cinsel ilişki şekli, kültürel bir yenilik düzeyine çıkarılmış, erkekler ve kadınlar arasındaki ilişkiyi kökten değiştirmiştir. yazıları olmayan halkların bundan büyük faydalar çıkaracağı düşünülüyordu. bu yüzden de buna misyoner pozisyonu adı verilmiştir." (f. de waal- bonobolar)


küçük bir ekleme; insani olanla olmayan arasında bir ayrım çizgisi gerçekleştiğinde haliyle bazı pozisyonlar da "insan altı" seviyeye düşürülmüş oldu ve sapkınlık olarak nitelendi. bu yüzdendir ki pek çok kadın "doggy style" türünde bir zevk alma biçimine karşı çekingen davranıyor. anüsün yakınlığı ve erkek tarafından görülebilir oluşu, yüzyüze temasın zorluğu ve kadın erkek temasının yalnızca penis ile kadının kalçalarına indirgenmesi -bedenlerin kopukluğu-... bahsi geçen "insan altı" seviyeyi çağrıştıran etkenler gibi

herkes bu işe kesinlikle ve kesinlikle bu klasik misyoner pozisyonuyla başlarmış. yani, erkek üstte, kadın altta ve yüz yüze. günümüzde bu pozisyonun belki eski moda olduğundan, belki de ataerkil olduğundan dolayı pek tutulmadığı varsayılıyor. ancak bu pozisyonun o kadar da kötü olmadığını savunanlar da yok değil. kuvvet almak ve sevgilisiyle yakın temasta olmak isteyenler için, bu pozisyonun çok ideal olduğu iddia ediliyor.


bu pozisyonun kadını gevşettiği, birleşmeyi kolaylaştırdığı ve erkeğin alt karın darbelerine yardım ettiği de belirtiliyor. aynı zamanda karşılıklı oynaşmaya da uygunmuş. misyoner pozisyonunun kadının hareket alanını daraltmasına rağmen, orgazm garantisinin yüzde 80 olduğu ifade ediliyor.

bütün iş kendilerinde bittiği için biraz daha olgun ya da yaşlı erkekler bu pozisyonu pek sevmiyorlarmış. erkek için çok fazla efor sarfedici olduğu için, genelde ergen gençlerin özel tercihiymiş! ayrıca kontrolü elden bırakmayan, tempoyu elinde tutmak isteyen erkekler de bu pozisyonu tercih ediyorlarmış.