Şener Şen ve Neşet Ertaş'ın Her İzleyişte İnsana İnsanlığını Hatırlatan Karşılaşma Anı

Yıllar önce, Gönül Yarası filminde Neşet Ertaş'tan ''Karlı Dağlar'' türküsünü seslendirmesi istenir. Bozkırın Tezenesi de filmde Şener Şen oynadığı için kırmaz senaristleri, okur o harika türküyü. Set arasında da iki usta karşılaşır.

kalmadı artık böyle gönül adamları, neşet dayımı görmek nasip olmadı bir gün şener şen'i yolda izde görürsen elini öper, akrabama sarılır gibi sarılırım, aynısı neşet ertaş için de geçerliydi tabi ama nasip olmadı.

"eşkiya filminde gönül yarası türkümü okumamı istediler. ben de kabul etmedim. dedim ben öyle artistlik yapmam, o işi yaparsan artistlik yapmış olacaksın kabul etmedim. yıllar sonra benim bu gönül yarası türkümden esinlenerek senaryo yazmışlar. gönül yarası filmi. senarist aradı beni yine kabul etmedim artistlik yapmam çünkü. sonra çok ısrar ettiler, defalarca haber yolladılar benim filmde karlı dağlar türkümü söylememi istediler. benden o türküyü 45 yıldır kimse istememişti. bir de şener şen'in filmiydi. severim onu, halkçı adamdır. bir de dediler ki meyhanede söylenecek. o zaman kabul ettim. çünkü meyhaneler, gazinolar, böyle içkili yerler bizimdir, bizim mekanlarımızdır. öyle orda söyledim türkümü. şimdi burda karlı dağlar istenince aklıma geldi." neşet ertaş

--- ağlayan çıksın ---

şener gardaşım gözlerinden öperim. bu sana olan sevgim yüreğimde kalmadı şükür. karınca kararınca bir katre, dünyana katılabildiysem ne mutlu bana.

--- ağlayan çıksın ---

gözleri doldurmuştur.

yaşadığımız coğrafyaya her gün lanet ettiren dönemde bu ülkeyi, bu halkı sevme sebebi böyle gönül adamları.

çok hoş bir hatıra. iyi ki kayıt edilmiş o an. iyi ki görebilme şansımız olmuş bu iki güzel insanın sevgi dolu bakışlarını, neşet ertaş'ın hayran hallerini, şener şen'in neşet ağa'nın hayranlığı karşısındaki duygusallaşmasını.

bu kadar mı temiz olur arkadaş bir insan, bu kadar mı güzel sever?

insana insanlığını hatırlatır her izleyişinde.

ulan gece gece of ulan off!

ne güzel sanatçılar, aydınlar, insanlar yetişirmiş eskiden bu memlekette dedirten videodur.
usta, üstat sana denir neşet ertaş, başkasına değil.

iki kıymetli, tarihe geçmiş sanat adamının zamanı sorgulatan güzel videosu. bak herkes birbirini bu kadar sevseydi, türküler filmler konuşsaydı dünya şu kısacık video kadar güzel olurdu.