Şeyma Subaşı'nın Hidrolik Asit Dediği Cilt Bakım Ürünü: Hyaluronik Asit

Şeyma Subaşı, 'Sadece Şeyma' kitabının cilt bakım tavsiyeleri bölümünde hyaluronik asit yerine yanlışlıkla hidrolik asit gibi aslında hiç varolmayan bir şeyden bahsetti. Biz de bu vesileyle cilt bakımı konusunda pek çok kişinin memnun olduğu hyaluronik asitten bahsedelim.
Şeyma Subaşı'nın Hidrolik Asit Dediği Cilt Bakım Ürünü: Hyaluronik Asit
iStock

Hyaluronik Asit nedir?

hyaluronik asit; bağ doku ekstrasellüler matriksinde bulunan, yüksek moleküllü, negatif yüklü, lineer polisakkarittir. glikozaminoglikanlar içersinde sülfat grubu içermeyen tek üyedir. 

gözün vitreusunda, hyalin kıkırdakta, derinin epidermis ve dermis tabakalarında bulunur ve diğer maddelere göre çok daha büyük miktarda su tutma özelliği vardır. ortopedi, göz hastalıkları, romatoloji ve plastik cerrahide sık olarak kullanılır. 

diğer glikozaminoglikanlar: heparan sülfat, dermatan sülfat, kondroin sülfat, keratan sülfat ve heparindir.

Hyaluronik Asit kullananlar ne diyor?

hyaluronik asit, bir haftadan beri kullandığım ve cildimde adeta fondöten varmış gibi bi görüntü kazandıran asit. lekelerimin bile rengi açıldı ve cildim aşırı yumuşak, kadife gibi bi şey oldu.

herkese tavsiye ederim. ben içeriğinde bu asitten bulunan tonik ve direkt bu asidi serum gibi cildime kullandım. normalde üstüne c vitamini serumu da tavsiye ediliyor. ama bilinçsizce kullandığım bi zaman c vitaminine alerjim olduğunu anladım çünkü yüzüm ve boynumun her yeri küçük küçük kırmızı sivilcelerle dolmuştu.

hyaluronik asitte böyle bi şeyle karşılaşmadım ve bir de tedbir olarak önce küçük bi alanda denedim. hiç bir reaksiyon vermeyince cildim kullanmaya başladım. nemlendirici bile kullanmıyorum. kendisi hakkıyla nemlendiriyor.

bu cilt bakımı konusunda efsane bir ana ürün bence. ben artık bir üst seviyeye geçmeye karar verince kullanmaya başladım. kolajen ile beraber kısa sürede sonuç alırsınız.

resmen her şeye dur diyebilen bir arkadaş bir dost kendisi. ben konsantre olarak aldım ve pıtpıt azıcık sürüp sonrasında krem sürüyorum. göz altlarım için ise kremle karıştırıyorum. sonucu şahaneler ötesi.

hyaluronik asidi, spordan kaynaklı diz ağrım için doktorun verdi. mecburen solgar'ınkini almak zorunda kaldım zira fiyatı biraz pahalıydı. ancak diz ağrımı geçirdi en çok buna seviniyorum, ayrıca ekstra olarak cildime bir güzellik ve parlaklık katmış olmasından dolayı severek kullanıyorum. etrafta üç dört kişiden şen cildine ne yaptın çok parlıyorsun diye iltifat aldım, placebo etkisi değil.

Cilt Problemi Yaşayanların "Mucize Ürün" Dediği Çay Ağacı Yağı ve Faydaları