Sihirli Annem'deki Betüş'ün Vurdumduymaz ve İçten Pazarlıklı Olması

Hayatının bir döneminde Sihirli Annem'i biraz olsun izlemiş olanlar bilir ki Betüş Peri iyi biridir. Peki bundan emin miyiz? Ekşi Sözlük yazarı "jamesharden"ın yazdıkları, bu diziye gönülden bağlı olanları biraz üzecek...
Sihirli Annem'deki Betüş'ün Vurdumduymaz ve İçten Pazarlıklı Olması

şahsım gibi sihirli annem hayranı olan bireyleri üzecek bir olay bu. 3 gündür falan sihirli annem izliyorum. fakat o anaç profili çizen betüş hanımın ne kadar vurdumduymaz, içten pazarlıklı olduğunu gördüm.

- çilek'in evlat edineceği gün firuze erken çıkabilir miyim diye soruyor betüş hanıma. o da sürekli işten kaytarıyorsun diye firuze'yi haşlıyor. ablacım senin iki çocuğuna baktığı yetmiyor, ev işleri, yemek, temizlik falan da bu kadında e oldu olacak sadık efendinin ayaklarını da yıkasın?


- bir bölüm kafede işler yoğun oluyor. fakat suzan trafik yüzünden geç kalıyor. betüş durur mu? yok efendim darılmaca yok şekerim diye girizgah çizip 30 yaşındaki kadını azarlıyor.


- avni bunları kötürüm halası ile yakalıyor. periliçe'nin çok gerekmedikçe hafıza silmeyin demesine rağmen betüş durur mu? hop avni'lerin eve. adamcağız şok üstüne şok yaşarken kaşla göz arasında ikisinin de hafızalarını siler.


- cem ayısının sevgilisi tuğçe'nin ders çalışmaya geldiği gün çocuklar sinema için para istiyor. betüş hanım eyvallah çekiyor fakat kardeşlerini de götürecekmiş. ulan genç cocuk bırak da sevgilisiyle yalnız dolaşsın. çünkü o gün firuze izinli. betüş niye çocuk baksın?


- ceren'in yavuklusu sarı kerem'in tanışmaya geldiği bölüm bunlar çilek'i dışlıyorlar. haklılar tabii. çilek çok şımarık abi. betüş tabii her olaya angaje olmazsa çatlar, çilek ile üst kata çıkıp küreden taci'yi falan izliyorlar. çocuğa dua, yasin okutacağı yerde büyüye teşvik ediyor.


- bunun anası dudu peri babasını köpeğe dönüştürüyor ya. bir bölümlüğüne dudu insafa gelip insana çevireceğim seni diyor. haber betüş'e ulaşıyor. hemen şatoya gidiyor 007 betüş. uzak kalamaz bir şeyden. babasına diyor ki biz senin bu haline de alışmıştık. ahaha. pes lan, vallahi pes. eee betüş hanım 1 haftalığına yer değiştirin o zaman? hee?


sinirden elim ayağım titredi yine...

Masum Bir Yapım Gibi Görünen Sihirli Annem Dizisi Cinsiyetçilik Alt Metni mi Taşıyor?