Sinemaya Uyarlanmaya Hazırlanan Image Comics Karakteri Spawn'ın Orijin Hikayesi

Çizgi roman tarihinin en orijinal karakterlerinden biri olan Spawn'ı tanıyalım.
Sinemaya Uyarlanmaya Hazırlanan Image Comics Karakteri Spawn'ın Orijin Hikayesi

al simons, gizli bir örgütün pis işlerini halleden iyi bir tetikçi olarak hayatını sürdürmektedir. hayatını sessiz ve sakin bir şekilde karısı wanda ile sürdürmektedir fakat gizli işi onu rahatsız etmektedir. sonunda işini bırakmaya karar verir; yeni bir hayata başlayacaktır. tabi tetikçi olmak kolay değildir, bir anda bütün geçmişinden sıyrılamaz insan. bu sebepten dolayı işi bırakmak için ters düştüğü patronu tarafında son görevinde tuzağa düşürülüp öldürülür ve kahramanımız spawn'ın hikayesi burada başlar.

Al Simons

öldürdüğü insanlar sebebiyle cehenneme giden al simons burada şeytan ile pazarlığa oturur. karısına tekrar kavuşmak istemektedir ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdır. şeytan (malebolgia) ise ayağına kadar gelmiş, bu yetenekli savaşçıyı kullanmak istemektedir. onu dünyaya geri göndermesi karşılığında cehennem ordularının başına geçmesini teklif eder. al simons teklifi tereddütsüz kabul eder ve bildiğimiz spawn formunda dünyaya yeniden ayak basar.

bu noktadan sonra spawn'ın hayatında her şey değişmiştir. eski yaşamında ateist olan al simons cehenneme gidip geldikten sonra tanrının varlığını sorgular olmuştur. ayrıca onun için şeytanla anlaşma imzaladığı karısı wanda, al'ın eski iş arkadaşıyla evlidir ve çok istediği çocuğa da onun sayesinde kavuşmuştur. karısını, inancını yani her şeyini kaybetmiş bir halde dünyaya dönen spawn bir yandan cehennemin komutanıyken diğer yanda kötülüğe karşı savaş açmıştır.


spawn çizgi roman dünyasında benzerine rastlanmayacak türde karamsar ve kahramanının var olma çabasını gözler önüne seren farklı bir yapıttır. senelerce yılın en iyi çizgi romanı seçilmiş, çizerleri pek çok ödül almıştır. spawn asla muhteşem bir süper kahraman olmamıştır. halkın arasında boy gösterip gazetelere manşet olmamıştır. o hep kendi kafasına doğru geleni yapmış, her zaman ensesinde nefesini hissettiği patronu malebolgia'ya karşı içten bir savaş açmıştır. bol kavgalı, kanlı, vahşet içeren çizimleriyle ön plana çıksa da spawn içinde taşıdığı duygularla her zaman çarpıcı bir çizgi roman olmuştur. zaten onu çizgi roman dünyasında başyapıt haline getiren de taşıdığı bu duygulardır.

X-Men: Dark Phoenix Hikayesinin Çizgi Romanlarda Yer Alan Orijini

Bilinmeyen Kocaman Geçmişi ve Sarsıntılı Hayatıyla Wolverine'in Tüm Hikayesi