Sivilce Derdinden Muzdarip Kişilere Pürüzsüz Cildin Anahtarı Olabilecek Tavsiyeler

Bebek poposu kadar yumuşak ve pürüzsüz bir cilt isteyen her bünyenin dikkate alması gereken tavsiyeler.
Sivilce Derdinden Muzdarip Kişilere Pürüzsüz Cildin Anahtarı Olabilecek Tavsiyeler
iStock


- sivilce problemi konusunda öncelikle bir doktora görünmekte fayda var. bazen hormonal sebeplerden vs. çıkabiliyor. kadınlarda özellikle hastalık belirtisi olabilir.

- cildiyeye giderseniz size clindoxyl, imex, sivex, isotrexin falan verir ilk başta. valla illa denerim sonuçta adam/kadın tıp okumuş bi bildiği var sana ne oluyo amk derseniz deneyin. ama bana iyi gelmemişti. yani geldi de yeni sivilce çıkmasını engellemiyor. olanı geçiriyor bu arada deriyi de inceltiyor. aman diyim.

- ilk olarak iyi bir temizleyici seçin. ciltteki tüm yağı söküp atmayacak hassas bir şeyler. benimki: youderm. la roche possay, avene falan da övülüyor. dermokozmetik bir şeyler alın derim. yüzünüze sürceksiniz amk paraya kıyın.

- ikincisi: iyi bir nemlendirici. benim yüzüm yağlı, nemlendiriciye ihtiyacım yok demeyin kırışır kalırsınız 30 yaşında. ayrıca nemsiz kalan cilt daha fazla yağ salgılarmış. daha fazla yağ= sivilce. benimki: sabah youderm, akşam topicrem. yine bakın işte su bazlı güzel bir şeyler bulursunuz.

- benim için asıl çözüm: gül suyu ve çay ağacı yağı oldu. saf gül suyu içine (benimki otacı) 10 15 damla çay ağacı yağı damlattım. yıkadıktan sonra yüzümü bununla tonikliyorum. iki haftada pırıl pırıl oldu yüzüm.

yeni sivilce çıkacağını fark edersem kulak çubuğunu ıslatıp birkaç damla çay ağacı yağı damlatıp sürüyorum. hop sihir gibi. ertesi gün yok oluyor. lekeler için de iyi geldiğini söylüyorlar ama daha onu deneyimleyemedim. hafif renk açması belki.

çay ağacı yağını da rossman'dan almıştım. aktarlar da vs. de var. ama doğal olmasına dikkat edin. ben üşenmesem gül suyunu da yağı da doa kozmetikten söylerdim de üşendim.

- bir de yüzünüze olabildiğince doğal şeyler sürün. maske yapacaksanız kil maskesi, peeling için de doğal maskeler filan. doğayı hafife almayın:)

haydi bebek poposu gibi suratınızla mutluluklar.

Bu içerik de ilginizi çekebilir