Sonunda Teşrif Etti: Stranger Things 2. Sezonunun Sürprizli Fragmanı Yayınlandı

ABD'nin San Diego şehrinde düzenlenen geek kültürü festivali Comic Con'dan sevdiğimiz dizilerin fragmanları bir bir düşmeye başladı bile. Soluksuz izlediğimiz Stranger Things'in 2. sezonuna ait fragmanı da bunlardan biri.

Fragman için şöyle alalım


Güzel bir inceleme 

physical review x'de de yayınlanan etkileşimli çoklu dünya teorisine göre ayrılan evrenler yok, alternatif bir evrende birinin ya da bir olayın şeytani ikizi olabilir ancak bu birey ya da mevcut olay ikiye bölünemez. dolayısıyla ayrılan evrenler üzerinden değil de ikinci sezonun da upside down algısı üzerinden ilerleyebileceğini söyleyebiliriz. bir dünyadan ötekine seyahatin söz konusu olduğu paralel evren değil de aslında; x, y ve z düzlemi üzerinden bir küp içerisindeki objeyi eline alıp yorumlayan devasa bir canlı olarak kendimizi sahnelersek muhtemelen küpü daha önceden öğretildiği gibi yani şu ana kadar nasıl görmüşsek o şekilde tutarak gözlemliyoruz. belki k ya da s düzleminden küpü ele alırsak farklı bir bakışı yakalayabileceğimiz fizik farkındalığını da elde edebiliriz.

hükümet yetkililerinin elevan'a yaptıkları da o gibi, elde edilen bir bilgi üzerinden farklı açıdan bir etkileşim yaratıldığında demogorgon yani canavara ulaşabiliyoruz. bir takım flashback'lere maruz kalan will de burada elevan'ın yaşadığına benzer şekilde bir kapıyı aralamış oluyor. burada benim merak ettiğim nokta; big bang, sicim ya da çoklu dünyalar kuramı hakkında erişilmiş mevcut bilgilerle senkron şekilde mi ikinci sezonun şekilleneceği yoksa seksenler konseptinin john carpenter ya da david lynch sosu ile karıştırılmış bir kuantum yorumunu mu yapımcıların devam ettireceği... her halükarda büyük bir iştahla yenilen leziz bir yemek gibi bu seri. iyi ki akıllı cihazlardan ırak özgün bir hayal gücü ile seksenlerde doğup doksanlarda çocuk olmuşuz: yatağın tam altında boşlukta beklediğini sandığımız canavar da belki upside down'a göre tam tepemizde kalıyordur! (bakış açını değiştirirsen dünyan değişir)

--- spoiler ---

o değil de eleven ölmemiş!

--- spoiler ---