Sosyal Medyada "Derbide Omuz Omuza" Kampanyası Başlatıldı

20 Mart Cuma akşamı yapılacak olan Galatasaray-Fenerbahçe maçında, tarafların birlik ve dostluk mesajı vermesi için sosyal medyada hashtag'ler kullanıldı. İki takımın taraftar hesapları fotoğraflar paylaşarak, #derbideomuzomuza etiketiyle çağrıda bulundu.

20 mart 2016 galatasaray fenerbahçe maçı'nda tribünlerde her iki takımın taraftarının birlikte maç izlemesi ve teröre lanet okuması için twitter'daki büyük taraftar hesaplarının başlattığı hashtag

#derbideomuzomuza

12 numara                                                                                       peşindeyiz


ali sami yen sokak

türk futbolunda bir milat olur..çok da guzel olur

bir bursaspor sevdalısı olarak boynuma hem gs'nin hem fb'nin atkısını takmama neden olacak kampanyadır. yapın böyle şeyler yine tutalım birbirimizi! hepimiz biriz, hepimiz aynı ülkenin vatandaşıyız. zaman ayrılma değil birleşme zamanı.

edit: heyecandan bin tane imla hatası yapmışım.

Taraftarlar Twitter'da #DerbideOmuzOmuza etiketiyle, teröre karşı birlik olmak için paylaşımda bulunuyor.passolig'den dolayı fenerbahçelilerin girmesi mümkün değil. yani malesef gerçekleşmeyecek olay.

bir galatasaray taraftarı olarak "hadi olum omuz omuza verme zamanı, futbol ilk defa bir işe yarasın" diye haykırıyorum.

rekabet ve atışma değil, birlik zamanı.

o kadar insanın ölümüne rağmen hala futbol diyebilen duygu yoksunu eylemi. bir kere de deseniz gitmiyoruz ulan maça falan. böyle acının olduğu yerde futbol mu olurmuş diye birlikte bir karar alsanız. yok illa ki futbol olacak.

beşiktaşlı olarak, "bizi de alın !" dediğim süper ötesi kampanya.

taraftarlarla kalmaması gereken dayanışma eylemi.

bu olay önce yönetimlerle başlamalı. sonra futbolcularla devam etmeli. en sonunda da taraftarların dahil olamasıyla taçlandırılması gereken bir olay. bu olay bu ülkenin git gide kutuplaşan ikliminde gidişatı tersine çevirebilecek milat teşkil eden bir olay. bu fırsatı bari değerlendirelim. lütfen.

tribünleri geçtim, futbolcular bile saygı duruşu sırasında omuz omuza dizilseler, yeterli olacak hadise.

ezeli dost ve ezeli rakip tanımındaki, dostun hakkını verebilme adina,

tüm dünyaya ve özellikle sorumluluk hissetmesi gerekenlere güçlü bir mesaj vermesi adına ,

futbolun beyin uyusturdugunu, starların birer uyku tulumu olduğunu söyleyenlere haksız olduklarını gösterme adına,

bir fenerbahçeli olarak sonuna kadar desteklediğim olay

kim düşünmüşse aklına sağlık. bu kötü günlerde ilaç gibi gelebilecek bir öneri. umarım gerçekleşir ve güzel görüntülere sahne olur.

eskiden galatasarayın avrupadaki deplasman maçlarında tribünler rengarenk olurdu. gurbetteki tüm taraftarlar omuz omuza tek yürek maçı izler desteğini sunardı. şu videonun ilk 40 saniyesini izleyin. fenerbahçeli taraftar coşkuyla davul çalıyor galatasaraylılar tezahürat yapıyor. bunun benzeri sahneler çok zor değil.

mükemmel bir önermedir lakin bu derbinin tepki olarak oynanmaması kadar değil

belki 15 sen sonra bana tekrar futbolu sevdirir.

Diğer bir yandan da bu kampanya, başka kullanıcılar tarafından samimi bulunmadı. 
Teknik olarak da böyle bir şeyin artık imkansız olduğu söyleniyor.