Spor Yapan Kadınların Hayatını Kolaylaştıran Bir Ürün: Sporcu Sütyeni

Spor yapan kadınların meme altlarının terlemesi ve tahriş olması sorununu ortadan kaldıran, orta ve uzun vadede memelerin sarkmasını engelleyen sporcu sütyenine dair merak edilenler.
Spor Yapan Kadınların Hayatını Kolaylaştıran Bir Ürün: Sporcu Sütyeni

vücut yoğun hareket halindeyken ön taraftan memeleri vücuda yakın tutmak ve hareketlerini sınırlamak için; arka taraftan çoğunlukla çapraz kesimli, kürek kemiklerinin üzerini kapatmayarak hareket özgürlüğü sağlamak üzere kesilip biçilmiş muhteşem kıyafet parçaları, spor yapan kadınların vazgeçilmezidir sporcu sütyeni. 

bazı erkeklerimizin düşündüğünün aksine memeleri sıkıştırmıyor, hatta belki baleni maleni olmadığından uzun vadede daha dik durmasını bile sağlıyor olabilir.

eskiden tek tip üretilseler de sporcu sütyenlerinin tasarımları gittikçe iyi olmaya başladı. fiyat performans olarak decathlon çok iyi ama tasarımları kötü. oysho’nun modelleri muazzam ama bedenler değişebiliyor deneyerek almak lazım. nike en sevdiğim bu konuda ama fiyatlar arşa çıkmış durumda. h&m de fiyat performans olarak iyi. tasarımları da güzel, indirim de yakalayabilirseniz güzel oluyor. spor yaparken ne kadar iyi giyinirsem o kadar motive oluyorum. iyi hissediyorum.

burada asıl sorun bence yapacağınız spora göre destekli versiyonunu seçmek. bazıları yoga ve pilates için yeterliyken ve genellikle çok daha ucuzken; koşu ya da hiit gibi aktivitelerde çok rahatsız edici olabilir. destek olayım derken canınız yanabilir ve rahatsız olabilirsiniz.


bir de allah, önden fermuarlı modellini bulandan razı olsun. spordan sonra zaten elim kolum kalkmıyor, yapış yapış her yer. sündüre sündüre çıkarmak aşırı zor şu şeyleri. fermuarlı olanlar bu konuda muazzam. decathlon'da oldukça uygun fiyatlı bir modeli var, oysho’daki ve under armour’dakileri de severek kullanıyorum. aktif sporlar yapıyorsanız fermuarlı olanları kesinlikle tavsiye ederim.

son olarak spor yaparken kullanmama gibi bir lüksünüz yok. sarkık meme istemiyoruz. kadın vücudunun en estetik yeri. bozmayalım, iyi bakalım.

spor yaparken özellikle koşarken ay ne gerek var spor sütyenine derdim. aktivite tempom arttıkça yer çekimine karşı direnmeye çalışan memelerin ağırlığını ve memelerin freestyle dansının görüntü kirliliğinden ziyade canımı acıtmaya başladı. sürekli sütyenimi çekiştirmeye başladım. dikkatimi spor yapmaya değil, artık sütyenden fırlamaya çalışan memelerime odaklanmaya başladım.

en sonunda bir ara spor sütyeni aldım, ama onu da alma nedenim kolsuz, ve açık spor bluzlarının içine giymekti. sonra bir gün koşarken denedim. allahım böyle bir mutluluk olamaz. ilk defa gerçekten koşarken keyif almaya ve odaklanabilmeye başladım.

şu anda normal sütyenden nefret eder oldum. her ne kadar erkek milleti bayılsa da kadın milleti büyüklüğüyle övünse de memeler genel olarak özellikle yoğun fiziksel aktivitelerde başa beladır ve normal sütyen sizi kurtarmaz. spor sütyeni şarttır. deneyin, bağımlısı olacaksınız.