Spotify'dan Birçok Türk Şarkısı Neden Silindi?

Son günlerde sosyal medyada Spotify'dan silinen Türk şarkıları konuşuluyor. Sözlük yazarı ''armudun iyisini yiyen adam'' da bu konuda Spotify'a bir mail atmış ve geri dönüşlerini olduğu gibi aktarmış.
Spotify'dan Birçok Türk Şarkısı Neden Silindi?
iStock.com

rammstein völkerball live, feridun düzagaç, pilli bebek, zeki müren, emel aksoy, yüksek sadakat, duman, kesmeşeker, tarkan, funda arar, zakkum, haluk levent, ezginin günlüğü, pentagram, haramiler, mabel matiz, moğollar, ege çubukçu, jehan barbur, çelik, gökçe, hümeyra, bergen, barış manço, mustafa keser,mirkelam, müzeyyen senar, kenan doğulu, zülfü livaneli, nazan öncel, nev, barış akarsu, rafet el roman, şebnem ferah, sertab erener, malt, ufuk yıldırım, koridor, athena, suzan kardeş, hüsnü arkan,kıvırcık ali, bora duran, metin özülkü, burak kut, murat yılmazyıldırım, yonca evcimik, gülay, vera, kıraç, mustafa ceceli, redd, murat kekilli,nükleer başlıklı kız, mustafa sandal, yaşar, yalın, güllü, harun kolçak, aslı güngör,cevdet bağca, gündoğarken, mfö, bayhan, pınar aylin, levent yüksel
gibi sanatçıların;

bazıların bütün şarkıları, bazıların birkaç sarkısı, bazıların albümleri griye dönüşmüş, yok olmuş. uçmuş lan bildiğin! 


bunlar benim gördüklerim eminim bi' bunun kadar daha uçmuş sanatcının eseri vardır.

düzenleme: @mario balotelli "ferdi tayfur ve müslüm gürsesinde gitmiş çoğu albümü."

ekleme: spotify'a mail atmıştım geri dönüş yapmışlar.

merhaba,

bizimle iletişime geçtiğin için çok teşekkürler. aradığın şarkıları bulamadığına üzülüyoruz.

dünyadaki tüm müzikleri spotify'da bulundurmak istiyoruz ve gece gündüz bunun için çalışan bir ekibimiz var. fakat, bir albümün bulunabilmesi o albümün hak sahipleriyle yapılan anlaşmalara bağlı. bazen bir sanatçı veya plak şirketiyle anlaşmaya varılamaz veya bir parça ya da albümün sahibi el değiştirebilir ve bu durumlarda spotify'dan kaldırılır. yaptığımız incelemede, yüksek sadakat'in, kesmeşeker'in, kurtalan ekspres'in ve tarkan'ın bazı albümlerinin şu an bulunduğun bölgede mevcut olmadıklarını tespit ettik.

iStock.com


her gün binlerce dakikalık müzik spotify'a ekleniyor. aradığın şarkıları ve albümleri şimdi bulamasan bile, çok yakında burada tekrar yer alacak olabilirler.

bu arada, sanatçılarının plak şirketleri ile iletişime geçerek ne zaman spotify'da tekrar yer almayı düşündüklerini sormaktan çekinme. onlara olan ilgini gördüklerinde, belki de bu süreç hızlanacaktır ve en kısa zamanda spotify'da yer alacaklardır.

senin için yapabileceğimiz başka bir şey varsa, lütfen bize bildir. sana yardımcı olmak bizi mutlu eder.

güzel günler dileriz.