Squid Game'in Bir Efsane Olmasının Önüne Geçen Mantık Hataları

Kısa bir süre içinde Netflix'in en popüler yapımlarından biri haline gelen Squid Game'de hemen her izleyicinin fark edebileceği birçok mantık hatası var. İşte bunlardan bazıları.
Squid Game'in Bir Efsane Olmasının Önüne Geçen Mantık Hataları

- bu kadar sıkı güvenlik önlemleri alınmış bir organizasyona polisimiz nasıl sızıyor? önce araç takibi ile. araç ıssız bir yerdeki gemiye gidiyor ama ne hikmetse gece vakti o gemiye gidilen yolda arkadan gelen araç fark edilmiyor. hadi burasına tamam dedik. polisin gemiye girdiği sahnede bitti dizi benim için sonrasında sardıra sardıra izledim sırf başladık bari bitsin diye.

adam arabanın altına giriyor, kimse görmüyor; arabanın altından çıkıp içine giriyor, kimse görmüyor. içeride sürücüyle kapışıp etkisiz hale getiriyor; kimse görmüyor, duymuyor. araçtan ceset çıkarıp denize atıyor, kimse görmüyor. organizasyona sızıyor; ne yapacağı belli değil, işi belli değil vs. ama içeride de varlığını devam ettirebiliyor sorunsuz. telefonunun şarjı asla bitmiyor, günlerce fotoğraf çekip video kaydediyor.

yüzleri belli yarışmacılar tekrar döndüklerinde barkot kontrolü yapılıyor ama çalışanlar için herhangi bir kontrol söz konusu değil. gizlice yarışmacı sızabilir ama çalışan sızamaz. o yüzden rahatlarsa demek.

- organ kaçaklığı yapan tayfa bunu nasıl gerçekleştiriyor? oyuncu seçimindeki ddakji oyununda kırmızı seçenler kolluk kuvvetleri oluyor tamam ancak onlar da tıpkı oyuncular gibi adeta tam gözetim altında yaşıyorlar. ne ara organize oldular, ne ara yol buldular, ne ara doktorla anlaştılar (hadi diyelim orada dışarıdan tanıdıklarıyla denk geldiler) ne ara sistem kurdular, kaçış yollarını, organları satacakları kişilerle irtibata nasıl geçtiler vs. bunlar hep havada kalan sorular. çünkü yönetici orayı bastığında anladık ki yöneticinin böyle bir işlemden haberi yok. gizli kurulmuş bir düzenek yani. hadi tüm bunları da geçtim; yönetici demiyor mu ben sizi nasıl görmedim, her yer kamera vs. her şeyi adeta okb'li gibi bir düzende işleten adam böylesi bir güvenlik açığını zerre umursamıyor mu?

- son oyunda kalçadan, dalaktan ve elinin ortasından bıçaklanan (ki elin bir tarafından girdi öte tarafından çıktı) gi-hun sendelemiyor bile ama sang-woo bacağından ısırıldığı için ayağa kalkamaz hale geliyor.

- kötü kadın ablamız, kötü adam abimizle birlikte kendini sırat köprüsünden atıyor. ki bunu yapan kadın orada ölmemek için her şeyi yapabilecek bir ablamız yani, bu intihar biraz olmamış.

- hesabına yatan milyarlarca lira parayla 1 sene aç sefil yaşıyor başroldeki adamımız. hadi gururundan dokunmuyor da maliye de hiç arayıp sormuyor yani aga hayırdır diye. 9 basamaklı parayı kim kazanıyor tek seferde de kaynıyor aradan.

- front man, polisin kardeşi çıkıyor. biz biliyoruz ki polisin kardeşi 2015 yılının squid game birincisi olmuş. dünya kadar para kaldıran bu adam neden sivilde 2 metrekare odada yaşıyor? madem kalkıp yarışmada müdürlük yapıyor, 1 haftalığına kardeşine yalan söyleyip kendini sağlama alamıyor mu?

- dayı tamam, anladık, yaşadıkların seni çok yordu da... arkadaşının annesi seyyar olmuş, diğer kızın kardeşi yurtta yaşamış, kendi kızın seni görmemiş. yaşamaya ve insanlığa inancının tekrar alevlenmesi için başka bir adamın yolda yatan sarhoşu kurtarmasına şahit olman mı lazımdı? yok bir de adam "seni öldürcem" falan diyorsun. lan ne yaşadın sen o kafanın içinde?