Steam Konusunda Sorun Yaratabilecek Bir Açıktan Korunmanın Yolu

Oyun platformu Steam'i sık kullananların önlem alması gereken bir mevzu.
Steam Konusunda Sorun Yaratabilecek Bir Açıktan Korunmanın Yolu

steam platformu üzerinde kendi web siteniz üzerinden steam hesabınız üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan steam web api key isimli bir protokol vardır. buradaki anahtar ile herhangi bir web sitesi üzerinden hesabınızı kontrol ederek birileriyle takas yapabilir, pazardan alışveriş yapabilir, oyun satın alabilirsiniz. işte bu sebeple bazı hacker'lar bazı siteleri yem olarak kullanıp bu sistem üzerinden steam hesaplarının içini boşaltmaktadır. envanterinizi sizden habersiz takas yoluyla boşaltabilir veya hesabındaki 3-5 kuruşluk bir eşyayı 1000 liraya pazara koyup hesabınıza satın aldırtarak hesabınızı sömürebilirler. özellikle cs go üzerinden kumar vs. oynuyor ve üçüncü parti sitelerde fink atıyorsanız muhtemelen farkında olmadan bu onayı bazı scam sitelerine vermişsiniz demektir.

bundan kurtulmak için

https://steamcommunity.com/dev/apikey adresine girip; "steam web api anahtarını iptal et" yazan yere tıklayın. buranın boş kalması demek, hiçbir siteye hesabınızı kontrol etme izni vermemişsiniz demektir.

bunu yaptıktan sonra; https://store.steampowered.com/twofactor/manage adresine girip "diğer bütün cihazların yetkisini kaldır" yazan yere tıklayın.

steam web api key kaldırma videosu