Superman Uçarken Neden Kolunu İleri Doğru Uzatıyor?

Bildiğiniz gibi Superman, uçarken bir ya da iki kolunu ileri doğru uzatıyor. Onu yapmasa da uçabileceğini biliyoruz ancak neden bu hareket ısrarla yapılıyor?
Superman Uçarken Neden Kolunu İleri Doğru Uzatıyor?

superman karakterinin ilk ortaya çıktığı 1930’larda superman uçmuyor ancak uzun mesafeleri zıplayarak katedebiliyordu. superman ortaya ilk çıktığında 3 temel gücü vardı: güç, hızlılık ve sıçrama. superman’in uçabilmesi gerektiği fikri ilk olarak 1940’larda ortaya çıkmış ve ilk olarak metamorfoz çizgi roman serisinde uykusunda bilinçsiz bir şekilde yatağında yükseldiği ancak uyanınca düştüğü görülmüştür. vortex ve covenant adlı serilerde uçabilmesinin alt yapısı hazırlanmıştır.


superman pek çok çizgi romanda özellikle uçma hızını zorlaması gerektiği durumlarda kolları yanlarda resmedilmiştir. bir ya da iki elini kullanma durumu ise kahramanın bir süper güç olarak zıplama gücünü kullandığında ileriye doğru atılmada bir denge faktörü olarak kullanılmış sonrasında ise bu hareket gerekmese de superman için bir sembol hareket olarak belirlenmiş ve bu haliyle bırakılmıştır.

Superman'in Uçmasını Sağlayan İtiş Gücünün Kaynağı Ne?