Sürekli Birbirine Karıştıranlar İçin: Captain Tsubasa Karakterlerinin Kısa Tanımları

İzleyenlerin kalbinde ayrı bir yere sahip olan Tsubasa'daki karakterleri sürekli unutuyor veya karıştırıyorsanız ilaç gibi gelecek bir liste.

tsubasa oozora

(d. 28 temmuz) 10 numarayı giyen orta saha. muhteşem bir yeteneği olmasına karşın iyi kişiliğiyle de rakiplerinin sevgisini kazanıyor. kendine has şut teknikleri var. 

kojiro hyuga

(d. 17 ağustos) 9 numarayı giyen forvet. ailesini geçindirmek için futbola başlamıştır. kendini geliştirmek için çok çalışır. bazen çok sert olsa da nazik davranmaya çalışır. 

hikaru matsuyama

(d. 21 haziran) 12 numarayı giyen libero. top kontrolü ile dikkat çeker. kartal vuruşu adlı topun yere yakın gittiği kendine has bir vuruşu vardır. 

taro misaki

(d. 5 mayıs) 11 numarayı giyen orta saha. tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır. babasının gezici ressam olması nedeniyle japonya'daki birçok yeri ve hikayenin ileriki kısımlarında da dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır. güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker. 

makoto soda

(d. 10 temmuz) 7 numarayı giyen defans oyuncusu. hakemden gizli olarak karşısındakini nasıl sakatlayacağını bilir. hızlı bir oyuncudur ancak her an biriyle kavgaya tutuşabilir. 

jun misugi

(d. 23 haziran) 14 numarayı giyen defans ve koç. çok büyük bir yetenek olmasına karşın kalp sorunu yüzünden kısa süreler oynayabilmiştir. ancak daha sonra tamamen düzelmiştir. taktik okumakta çok ustadır. 

shun nitta

(d. 22 mart) 18 numarayı giyen forvet. genç bir oyuncudur. kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir. bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir oyuncudur. 

genzo wakabayashi

(d. 7 aralık) 22 numarayı giyen kalecidir. taktığı şapka ile dikkat çeken, çok az gol yiyen bir kalecidir. hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır. çocukluğundan beri en büyük isteği dünyadaki en iyi kaleci olmaktır. 

ken wakashimazu

(d. 29 aralık) 17 numarayı giyen kaleci. eski bir kareteci olması nedeniyle kalecilikte bu yeteneklerini kullanır. hyuga'nın yakın arkadaşıdır. wakabayashi ile bir rekabet içindedir. son seride forvette oynamışlığı vardır. 

mamoru izawa

(d. 20 aralık) 8 numarayı giyen orta saha. genelde yedek oturmaktadır. kisugi ve taki ile paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır. uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir. 

masao tachibana

(d.28 temmuz) müthiş bi forvet oyuncusudur. kardeşi kazuo ile birlikte süper hareketleri vardır... nankatsu'nun başına bir çok kez bela olmuştur.

kazuo tachibana

(d.30 kasım) hem hızı hem tekniği hem de bitirciliğiyle tanınır... kardeşi masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır. twin shoot'u ilk çıkaranlardandır.

hajime taki

(d. 8 ağustos) 13 numarayı giyen forvet. genelde yedek oturmaktadır. kisugi'nin iyi arkadaşı olan taki hızlı top sürmesiyle dikkat çeker. 

teppei kisugi

(d. 15 mayıs) 19 numarayı giyen forvet. genelde yedek oturmaktadır. taki ve izawa ile birlikte hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır. 

karl heinz schneider

(d. 4 temmuz) 11 numarayı giyen forvet. alman takımının kaptanıdır. wakabayashi'nin en çok korktuğu forvettir. oyuncu tsubasa'ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer.

carlos santana

(d. 1 mayıs) 11 numarayı giyen forvet. brezilyalıdır. tsubasa'ya birçok kez rakip olmuştur. 

sanae nakazawa

nankatsu zamanından tsubasa'nın arkadaşı, daha sonra eşidir. son seride hamiledir. 

kumi sugimoto

sanae'nin en iyi arkadaşıdır. önce tsubasa'ya aşık olmuş, daha sonra sanae'yi sevdiğini öğrenince ikisinin birlikte olmasına yardım etmiştir. 

roberto hongo

oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan japon asıllı brezilyalı bir futbolcu. tsubasa'yı eğitmiş ve nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir. hikayenin ileriki kısımlarında brezilya genç takımının da antrenörlüğünü yapar.
 

hermann kaltz

alman milli takımının vazgeçilmez oyuncularındandır. birebir markajın ustasıdır ve captain tsubasa serisinin ağır toplarındandır. 

ramon victorino

uruguay milli takımının kaptanıdır. serinin en hızlı karakterlerinden biridir. 100 metreyi 10 saniyenin altında 36 km/h ile koşabilir. lakabı "kara panter"dir. 

salinas

brezilya kalesini koruyan atletik kalecidir. final maçına kadar tek bir gol bile yememiştir. 

juan diaz

arjantin takımının kaptanıdır. tsubasa gibi drive shoot (kavisli vuruş) tekniğini kullanabilir. sahanın içinde farklı akrobatik hareketler yapabilir. aniden hızlanabilen çok yetenekli bi oyuncudur. maradona'dan esinlenerek yaratılmış bir karakterdir.

Deniz Kabuklarıyla Başlayan Paranın Evrimi Neden Durdurulamaz?