Tadına Bakmaya Gerek Bile Duymadan Ön Yargı Oluşturan Yiyecekler

Her ülkenin kendine has bir yemek kültürü vardır. Bu yüzden yeme içme derya deniz bir şeydir. Haliyle bu bol seçeneklerden bazıları bizi sadece görüntüsü, kokusu ve hatta ismiyle bile kendinden itmeye yeterli olabilir. İşte bu yiyeceklerden bazıları.

bamya


sümüksü dokusu olan bamya gibi yiyecekler de bu kategoriye girer. halbuki koruk ile pişirip sıkacaksın limonu, yanında dumanı tüten tereyağlı pirinç pilavı ile bir deneyin, önyargı falan kalmaz.

kızartılmış çekirge


mumbar dolması


yiyebilenler acayip lezzetli diyorlar ama allah aşkına nasıl önyargıyla yaklaşmazsın şuna!

beyin salatası

kadinvekadin.net


kurbağa bacağı

yenisafak.com


kokoreç


hayatında daha önce yememiş insanlar için kokoreçi "hayvanın bağırsakları" diye anlatırsanız feci bir önyargı oluşuyor. o yüzden öyle olduğunu sonradan söyleyebilir, veya hiç söylemeyebilirsiniz.

stad önü köftesi


gerek yapan adamların at hırsızı tipli olmalarından gerek fiyatının uygunluğundan, müthiş cezbedici kokusuna rağmen önyargıyla ve tok karnına yaklaşıyorum.

kelle paça


-biraz daha sarımsak alabilir miyim?

ahtapot


ön yargı değilde deniz ürünlerinden bir tek balığa alışabilmişken o da ton balığı kutuya konduğu için :d meze şeklinde yediğim sonra muhteşem gelen şey.

şırdan


kökünden taşşakla beraber koparılmış s.k gibi afedersin, o nedir öyle ya töbe bismillah. yemem aga.

koç yumurtası

yemek.com


batırık


ismi de görüntüsü de bir tuhaf olmasına rağmen, bizim oralarin en güzel tatlarından biridir, mutlaka denenmelidir.

isveçlilerin räksmörgås denilen sandviçi


şöyle bir şey. bir dilim ekmeğin üstüne karides, haşlanmış yumurta, salatalık ve mayonez (isteğe göre başka şeler de eklenebilir) konularak yeniyor. ben şahsen yazarken bile iğrendim şu an ama kendileri bayıla bayıla yiyor bu "şey"i.

karides, haşlanmış yumurta, salatalık ve mayonez hep birlikte, düşünebiliyor musunuz?