Tarihte Yapılması Planlanan "İyi ki Yapılmamış" Denilecek Türden Silahlar

Tarihte öyle silahlar tasarlanmış ki şimdilerde baktığımızda "iyi ki yapılmamış" diyorsunuz. Yarasadan silah mı olur? Olmuş efendim. Sözlük yazarı "lawyermih" paylaşıyor.

tarihte yapılması düşünülen ama iyi ki* gerçekleşmeyen en saçma silah çalışmaları da bunlardan biridir.

makineli silah yüklenmiş vespa burada amaç, hızlı ve ölümcül bir silah yaratmak gibi gözükse de pratikte olmayacağının farkına varılmış. malum makineli silah en az iki kişi tarafından kullanılıyor, e bu durumda motoru kim kullanacak kısacası; failed!


yarasa bombası bu silah da en başında çok mantıklı geliyor. malum ikinci dünya savaşında abd tarafından değişik silahlar denendi. bu da onlardan biri aslında. minik dostlarımız adeta kamikaze uçakları gibi düşman hattına, özellikle de gece gönderilecek ve sonuç harika olacaktı ancak atom bombasının icadından sonra* bu silahtan vazgeçildi.uçan platformlar havada karada herkesi vurmak için tasarlanan bir çılgın silah daha. hover board'un çalışma mantığı ile harekete edecek bu silah, dosta güven düşmana korku salacaktı ki, üzerindeki askerin hem manevra yapması, hem havada kalması hem de nişan alıp hedefi vurması aynı anda olamayacağı için vazgeçildi.habbakuk projesi bu silah da, uçakların buz üzerine inememesi sorununu ortadan kaldıracaktı. türk mantığı da kullanılarak işin içine biraz talaş karıştılar ama denemelerde battıktan sonra olmayacağı anlaşıldı.

gay bombası gay arkadaşları tenzih ederek başlamak gerekirse; bu silahın amacı düşmanı, gerçek anlamda savaşmayarak sevişmeye yöneltmekti. uzun menzilden atılan kimyasal bomba ile havada hormon değişikliğine neden olan bir gaz salgılanacak böylelikle herkes birbiri ile yakınlaşmaya başlayacaktı. komik bulunduğu için vazgeçildi.sıçan bombası aynı yarasa bombası mantığı ile işleyecekti. inanılmaz şekilde seri hareket eden sıçanlar, hızla düşman sahasına gönderilecekti ve boom! ama ikinci dünya savaşında denemeler sırasında düşman tarafından geri gönderilmeye başlanan sıçanlar nedeniyle vazgeçildi.tirbuşon tank bu dostumuz da soğuk havalardan muzdarip olan ruslar tarafından geliştirildi. buz üzerinde gerektiğinde yolu delerek açması hedefleniyordu ancak normal seyir halinde hızlı olmaması ve kontrolünün zorluğu nedeniyle vazgeçildi.nazi jet-kopteri
üstün fenne sahip nazi almanyası tarafından geliştirilen proje. helikopter ile jet karışımı bir şey. teoride güzel gözükse de inişi ve kontrolü zor olduğu için vazgeçildi.


anti-tank domuzları
milattan önce de filler karşısında korkutmak amacıyla kullanılan domuzlar bu sefer tankların yakınına giderek onları patlatacaktı ama pek çok sebep nedeniyle gerçekleştirilemedi.top tankı
top gibi tasarlanan tank hızla dönerek hareket edecekti ve düşmana ölüm getirecekti ancak olmadı. penceresi olmadığından kontrolde ve elbetteki atışlarda başarı olamayacağından vazgeçildi.