Tekila Eşliğinde Oynayabileceğiniz Kafası Güzel Bir Parti Oyunu

Tekila içerek oynanan bir tekila oyununa ne dersiniz?
Tekila Eşliğinde Oynayabileceğiniz Kafası Güzel Bir Parti Oyunu
iStock

tekila oldukça eğlenceli oyunlar eşliğinde içilebilecek bir içki. iskambil destesinden çekilen kartlar sonucu oynanını favorimdir ki bu oyunun bir adı var mıdır bilemiyorum. ayrıntılarını da yazayım tam olsun.

tüm deste ortaya koyulur. oyuncular sırayla desteden kartları çekerler. her kartın bir anlamı vardır.

as, 2 ve 3 'ü çekenler bir shot içerler.

4 , 5 ve 6 çekenler masadakilerden istedikleri birine bir shot içirtirler.

7'yi çeken kart ki bu kartı çeken kartını saklar bir hareketi kimseye çaktırmadan tekrarlar. olayı en son çakan ve o hareketi son tekrarlayan bir shot çeker.

8: jokerdir. istersen o an içeceğin shot'tan yırtarsın istersen kalkması yasak olan masadan kalkabilirsin.

9: en bi müthiş karttır. kelime yasaklama özelliği olan bu kart sayesinde ortamda en çok kullanılan kelime yasaklanır. artık o kelimeyi her telafuz eden bir shot içer. bir yerden sonra konuşma imkanınız kalmaz.

10: şarkı söylemek lazım kartı. bu kartı çeken kişi bir şarkıya başlar, diğerleri sırayla devam eder. kim ki şarkıyı söyleyemez ,ayvayı yer. bir shot çeker.

joker: oyunun dönme yönünü ters çevirir. böylece o kişiden bir sonraki kişi kart çekmekten yırtar.

kız: marka söylemece. bir marka söylenir örneğin araba markası, opel. sırayla herkes marka söyler. kimde tıkanırsa bir shot içer.

kral: 7 ile birlikte saklanan diğer karttır. bu kartı olan kişi çaktırmadan masadan birine bir soru sorar. eğer karşıdaki ya da masadaki başka kişi atlayıp bu soruya cevap verirse bir shot içer.

oyunun yan etkileriyse... bir yerden sonra herkes mala bağlar. yasak kelimeler yüzünden mamafih diye konuşulmaya başlanır hatta bir yerden sonra susulur. kimse kimseye güvenmez, sorulara cevap gelmez, 7 çıkmıştır diye herkes önünde kapalı kart duran arkadaşın hareketlerini maymun gibi tekrarlar. sandalyeden düşülebilir sonra. ama eğlencelidir.

Heyecanlı Senaryoların Bizzat Aktörü Olmak İsteyenler İçin Güzel Kutu Oyunu Tavsiyeleri