Tesla Motors'un 10.0 Güncellemesi Kullanıcılarına Nasıl Yenilikler Getiriyor?

Tesla Motors, yeni özelliklerini araç sahiplerinin kullanımına sundu. Bakalım.
Tesla Motors'un 10.0 Güncellemesi Kullanıcılarına Nasıl Yenilikler Getiriyor?
iStock

tesla motors, 10.0 yazılımını erken erişime sahip kullanıcılar için yayınladı

tesla bu yazılımı: "şimdiye kadarki en büyük yazılım güncellememiz. otomobilinizi daha yetenekli hale getirmek için tasarlanan; eğlence, oyun, müzik ve rahatlık odaklı bir güncelleme. bu sayede aracınızda geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli hale getireceğiz." şeklinde bir açıklamayla duyurdu. ayrıca yazıda güncellemenin bu hafta tüm tesla sürücülerine geleceği de belirtilmiş.


yeniliklere şöyle birkaç cümle ile göz atalım

tesla theater: araç park halinde ve internete bağlı iken video izlemenizi sağlıyor. şu anda bünyesinde; netflix, youtube ve tesla tutorials özelliklerini barındırıyor. konuyla ilgili amatör bir video:


caraoke: yine otomobil parktayken ekranda istediğiniz şarkının sözleri çıkıyor ve geriye sadece sizin eşlik etmeniz kalıyor. karaoke parçaları araç hareket halindeyken de çalınabiliyor fakat ekranda şarkı sözleri dönmüyor. malum, güvenlik.

cuphead – tesla edition: tesla arcade'e gelen en sağlam oyun, şüphesiz ki. özetle koşu ve silah barındıran bir oyun. diğer tesla arcade oyunlarında olduğu gibi, oyunu oynayabilmek için araç park halinde olmalı. oyunu merak edenler için şuraya bir link bırakalım:

bu oyundan sonra minecraft ve roblox oyunlarının da gelmesi bekleniyor. elon musk, tesla'nın harici usb'ler ile de oyun oynanabilecek noktaya getirileceğini açıklamıştı.

i’m feeling lucky / i’m feeling hungry: navigasyona gelen iki ayrı özellik. hungry ve lucky. eğer hungry'i seçerseniz tesla sizi en yakın ve sizi tatmin edecek bir restorana yönlendiriyor. şayet lucky'i seçerseniz; gideceğiniz yer tamamen tesla'ya bırakılıyor. süprizleri sevenler için birebir.

joe mode: twitter'da, elon musk'a bir tesla kullanıcısı tarafından gelen öneri üzerine yazılıma eklenen özellik. aktif hale getirildiğinde; araç uyarıları artık daha sessiz ve kimseyi rahatsız etmeden yapıyor. küçük çocuklarla seyahate çıkacak aileler için geliştirilen bu özellikle küfür edercesine uyarılmaktan ziyade daha nazik uyarılmaya başlıyorsunuz.


smart summon: artık aracınızı 150 m (basitçe görüş alanınızda olan bir mesafe) uzaklıktan, telefonunuzu kullanarak sürücüsüz bir şekilde, park yerinden bulunduğunuz yere getirebildiğiniz gibi bulunduğunuz yerden de park yerine götürebiliyorsunuz. önceden de bulunan bu özelliğin menzilinde iyileştirme yapılmış.

spotify: spotify premium artık araca entegre bir şekilde çalışabiliyor.

sentry mode, maps, automatic lane change, ve driving visuals'da 10.0 güncellemesi ile geliştirilen diğer özellikler. otomatik pilota ağırlık verilen bir güncelleme olmasını beklerken hatta tam sürümünün yayınlanması hayal edilirken; daha çok açıklandığı şekliyle eğlenceye yönelik bir güncelleme yayınlanmış.

duyurulma videosu ve resmi detaylar

Tesla Motors'un Standart Otomobil Şirketlerinden Ayrıldığı Yenilikçi Noktalar Neler?