Tezgahtarlıktan EURO 2016'ya Uzanan Muhteşem Başarı Öyküsü: Dimitri Payet

EURO 2016'nın açılış maçında ev sahibi Fransa, Romanya'yı 2-1 mağlup etti. Bir hayli sıkıcı geçen maçın ardından akılda kalan tek şey ise Dimitri Payet oldu. Bir asist ve muhteşem bir gole imza atan Payet'in hikayesi tam bir başarı öyküsü.
Tezgahtarlıktan EURO 2016'ya Uzanan Muhteşem Başarı Öyküsü: Dimitri Payet
UEFA

futbol kariyerine 1995 yılında saint-philippe takımında başlamış dimitri payet. ardından 2005 yılında fransa lig 1 takımlarından nantes'ın rezerv takımına giriyor. sonrasında nantes'ın rezerv takımında kendisini kısa sürede gösteriyor ve as takıma giriyor.

nantes'taki başarılı performansından sonra 10 yıl boyunca fransa'nın çeşitli takımlarında forma giyiyor payet. bunlar sırasıyla saint-etienne, lille ve marseille.

2015 yılında da premier lig takımlarından west ham'ın yolunu tutuyor.

ben izninizle 2005 yılındaki nantes macerasına geri dönmek istiyorum çünkü o sıralardaki düşük maaşlardan dolayı payet, bir mağazada part time bir işe giriyor ve kendisine bir ek gelir kapısı açıyor. üstelik bundan hiç de gocunmuyor.

Dimitri Payet (2005)

2005 yılındaki bu part time mağaza çalışanı bugün euro 2016'nın açılış maçında sahanın en iyisiydi ve çok kritik bir asiste ve enfes bir gole imza attı.

son dakikada oyundan çıkarken akıttığı göz yaşlarının sebebi belki de tüm fransa'yı ayağa kaldırdıktan sonra düşündüğü ''nerden nereye'' düşüncesidir, kim bilir.