The Last of Us Part II'nin Merakla Beklenen 12 Dakikalık Oynanış Videosu

Dünyanın en iyi hikayeye sahip oyunlarından The Last of Us'ın ikinci oyununun 12 dakikalık oynanış videosu dün gece düzenlenen E3 2018 etkinliğinde gösterildi.

The Last of Us Part II - Gameplay Trailer | E3 2018


Merakla beklenen oynanış videosu, Ekşi Sözlük'te büyük sevinçle karşılandı

muhteşem bir gameplay videosu az önce yayınlandı; grafikler muhteşem, karakterin hareketleri muntazam, tepkiler kusursuz, motion capture teknolojisi almış başını gitmiş... ne diyeceğimi bilemiyorum ya. muhteşemsiniz amk!

heil naughty dog!

muazzam bir gameplay videosu gösterdiler. o akıcılık ve animasyonların doğallığı ağzımı açık bıraktı. şiddet seviyesinin artması da daha bir geriyor insanı. yalnız ilk oyunun da ilk gameplay videosu için “script bu ya” diyenler olmuştu. ama çıkan oyun aynısıydı. ayrıca büyük ihtimal joel da oyunda olacak.

joel ölmemiş ama sanırım iyice elden ayaktan düşmüş, yaşlı huysuz adam olarak çıkartacaklar karşımıza. zira çekik gözlü arkadaşımız alaycı bir şekilde bahsediyordu kendisinden. bu gençlerde de hiç saygı kalmamış azizim.

ilk izleyişte gözüme batan şeyler ise craft sisteminin gelişmesi ve ilk oyundaki huzur, sessizlik ve duygu yüklü ortamların yerini gerilimi çok yüksek savaş ortamlarına bırakacağı izlenimi.

ilk oyunda bu kadar bağırsak desen, balyozlarla saldıran, 'cannibal'vari hareketler sergileyen manyak manyak insanlar yoktu. yani vardı da kendilerini saklıyorlardı en azından. hastalıklılar girince geriyordu sadece, insanlar daha insan gibi hareket ediyordu. burada hastalıklılardan ziyade insanlar çok daha psikopat şekilde karşımıza çıkacak bence.

dövüş sistemi ilk oyun gibi olacak ama oyunun evreninde çok şey değişmiş gibi duruyor. şahsi kanaatim, umarım bu gerilimli ve gotik atmosfer hakim değildir oyunun geneline. last of us insana oynarken huzur veren bir oyundu her şeyden önce. bu yapıyı bozmaları çok sağlıklı olmaz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir