The Simpsons, Trump'ın Başkan Olacağını Gerçekten de 15 Yıl Önceden Tahmin mi Etti?

Bildiğiniz gibi Donald Trump, ABD'nin yeni başkanı oldu. Trump'ın başkan olmasıyla beraber sosyal medyada The Simpsons dizisinden bir kesit dolaşmaya başladı. Söz konusu bölüm güya 2000 yılında çekilmiş gibi lanse edildi fakat gelgelelim işin aslı hiç öyle değilmiş.
The Simpsons, Trump'ın Başkan Olacağını Gerçekten de 15 Yıl Önceden Tahmin mi Etti?

beni bilenler bilir, sıkı bir simpsons severim. o yüzden sıkı durun, kulağınıza gerçekleri detaylı olarak fısıladayacağım.

bugün sosyal medyada trump ile ilgili servis edilen simpsons haberi ne yazık ki yalan. videolarda ve capslerde bahsi geçen bölümün ismi trumptastic voyage ve yayın tarihi 7 temmuz 2015. yalnız bu video normal sezonlarda bulunmuyor, sadece youtube için hazırlanan iki dakikalık kısa bir parça.


trump'ın meşhur yürüyen merdiven görüntüleri de 16 haziran 2015 tarihinde yayınlanıyor. yani yapımcılar o görüntülerden esinlenerek yaklaşık bir ay sonra youtube için iki dakikalık kısa bir şey hazırlamışlar.

mevzubahis bölüme youtube üzerinden şuradan ulaşabilirsiniz.


efsaneye konu olan durum ise 2000'li yıllarda yayınlanan bir bölümde lisa'nın trump'ın başkanlığından bahsetmesi. 


bu bölüm de 19 mart 2000 tarihinde yayınlanmış, 11. sezonun 17. bölümü; bart to the future... bölümde adından anlaşılacağı üzere çocuklar "geleceğe dönüş" yapıyor,  bart bir baltaya sap olamazken, lisa abd başkanı oluyor ve geçmiş dönem başkanı trump'tan çok borç devraldık minvalinde bir şeyler söylüyor.

yani şu dönemde atıyorum ali ağaoğlu gelecekte türkiye cumhuriyeti başkanı olacak dedim ve 16 yıl sonra tuttu gibi düşünün.


kısacası sosyal medyaya servis edilen haberlerde bu iki mevzu harman edilmiş, ortaya böyle bir şey çıkmış. fena da olmamış aslında.