Tinder'da Karşı Tarafla İletişim Kurmak İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

Tinder'da bir insanla iletişim kurmak, bazen gerçek hayattakinden daha zor olabiliyor.
Tinder'da Karşı Tarafla İletişim Kurmak İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

tinder, medeni ve eğlenceli bir üslupla direkt sadede geldiğim bir uygulama. nitekim ben bu uygulamayı yalnızca eğlenceli zaman geçirmek ve tabii ki finalinde sevişmenin olduğu bir görüşme arayışıyla kullanıyorum. işler çok kesat sayılmaz sözlük. az buluşuyorum öz buluşuyorum. ne cüzdan muamelesi görmeye izin veriyorum ne de popo kaldıracı olmaya.

bazı tespitlerimi paylaşmakta yarar var. öncelikle birkaç yıldır kullanıyorum bu uygulamayı. tabi zaman içinde kendi albeni derecenizi ve denkliğinizi öğrenerek daha efektif kaydırma tercihlerinde bulunuyorsunuz. ne de olsa kişi öteki üzerinden kendini tanıyor, burda ve bu anlamda da geçerli.

instagram hesabını bağlayıp like/takipçi peşinde koşan kızları takip etmeyin, ederseniz de bir an evvel konuyu nihayetlendirip -1 yapın instasını. uygulamadan bişey anlamadığını söyleyenlere "zeka özürlü müsün?" deyin. beyinsizi, yalancıyı aşağılamakta beis görmeyin. 


ilk girişi sizden bekler geneli, çok takmayın, iyi bir giriş yapın

kesinlikle övücü bişeyler söyleyerek girmeyin, övgüye çok layıksa da bunu biraz sarkastik biraz kışkırtıcı ama kibar bi tarzla yapın. unutmayın ortadoğu çöplüğündesiniz, binlerce çok güzelsin, gözlerine bayıldım, gülüşün harika gibi mesaj alıyorlar. zaten bu yüzden ambale olmuş olsalar gerek. beyin jimnastiği yaptıracak bir iki şey söyleyin onlara. unutmayın beğeniyi dozunda vermezseniz mutanta dönüşüyorlar.

akşam herkesin odasına çekildiği saatler biyolojik ve sosyo-kültürel olarak erkeğin de kadının da karşı cinse dair arzularının top noktasına çıktığı saatler. o yüzden mümkün mertebe o saatlerde bir diyalog başlatın veya sürdürün. zaten fark edeceksiniz ki olası matchleriniz genellikle bu saatlerde geliyor olacak.

net olun, özgüvenli olun. ne istediğinizi bilin ve buna göre bir yönelişiniz olsun. karşınızdaki her ne kadar snapchat delisine, beğeni budalasına dönmüş bir örnek olsa bile, aptal değil. olduğunuzdan ve ne istediğinizden farklı görünmemeye dikkat edin. aksi halde sadece zamanınızı boşa harcarsınız. özgüveninizin sarsılmasına izin vermeyin bu tür mallıklarla.

günlük yaşamda olduğu gibi dating uygulamalarında da kadınlarla iletişim kurmanın bir matematiği ve grameri var. aslında karşı cinsle demek isterdim ama kadınlarla iletişim çok daha çetrefilli bir seyirde ilerliyor. hele ki zamana ve mekana bağlı arz-talep dengemiz (dengesizliğimiz) malum. bu yüzden erkek ahbaplarınızla kurduğunuz diyalog biçimi, kelime seçimleri, aktivite tercihleri doğal olarak birçok kadın için sizi itici yapabilir. biraz zarif olmak kendinizden ödün verdiğiniz anlamına gelmeyecektir. nasıl ki annenizle ayrı hocanızla ayrı kankanızla ayrı bir notadan iletişim kuruyorsanız bu hoşlandığınız kadınlar için de geçerlidir pek tabi.


eşleşme sağlandı, iyi bir girişle kadının dikkati çekildi, muhabbet yavaş yavaş ilerliyor

bu noktada aç gözlü davranmayın, bu sizi aciz gösterecek. arada es verin, bazı durumlarda aktif dinleme modunda olun. onu güldürdüyseniz buna abanmaya kalkmayın. aha gülüyor iki gözümün çiçeği bu esprinin suyunu çıkarayım veya öyleyse her sözde espri kasayım demeyin sakın. zaten böyle birisi iseniz kusura bakmayın biraz olmamışsınız :)

seviyeli birisi olduğunuzu, bir ağırlığınız ve duruşunuzun olduğunu göstermenin bir diğer iyi yolu da yapılan bir iltifatı nasıl karşıladığınızda gizlidir. örneğin gülüşünüzü sevmiş ve bunu size söylüyor, inek şaban gibi güzel gülüyorum di mi moduna girmeyin. bunu zaten çok duyuyor, biliyor havasıyla karşılayın. ama unutmayın, kibar olun. ha bu arada kibar olmakla ılık-ezik arası bi tandansta görünmemeye dikkat edin. gerçek kibarlık bu değil: zarif.

çok uzatmayın, kendinizi tüketmeyin, gizeminizi korumayı bilin. "dahası yakınlaştığımızda" gibi bir alt metin gönderin karşı cinsin bilinçaltına, fark ettirmeden. sizi merak etsin. ne de olsa her şey merakla başlar. iyi bir başlangıç için merak en önemlisi.

ondan ne istiyor olduğunuzu buluşma öncesi hissettirin. böylece zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamamış olursunuz. eğer sadece sevişme peşinde biriyseniz, bunu özellikle buluşma öncesi, yukarıda dikkat edilmesi gereken tüm dinamikleri iyisiyle kötüsüyle yerine getirme koşuluyla hissettirin. yok eğer sevgili yapayım, bu kızdan çok hoşlandım, gülüşü içimi ısıtıyor gibi "ulvi" durumlar içindeyseniz bu entry'nin bazı bölümlerinden faydalanabilirseniz de yine de yatırım tavsiyesi olarak almayın derim: "amores peros"

Tinder'da Daha Çekici İnsanlarla Eşleşmenizi Sağlayacak Olan ELO Puanı Algoritması