Tinder'ın Ücretli Gold ve Boost Uygulamaları Hakkında İşinize Yarayabilecek Tüyolar

Tinder uygulamasında, eşleşme sayınızı artırmak ve ücretli uygulamaları verimli şekilde kullanmak için uygun tavsiyeler.
Tinder'ın Ücretli Gold ve Boost Uygulamaları Hakkında İşinize Yarayabilecek Tüyolar


diyelim ki gold ya da plus değilsiniz ve kimseyle eşleşemiyorsunuz

buraya alalım sizi:

mesafeyi ultra abazan modundan kısmetse moduna alıyorsunuz. yani 160 km'ye çekip şam'daki insana yürüme modundan 2 km'ye çekip komşunuza yürüyorsunuz.

km'yi düşürdükten sonra deli gibi sağa atmayıp yarım gün bekliyorsunuz. sonra rutin bir şekilde girip sağa aktarıp eşleşiyorsunuz. listeyi bitirdiniz diyelim. bir gün arayla girip birikenleri sağa atıyorsunuz.


gelelim plus ve gold özelliklerine

şimdi arkadaşlar, takdir edersiniz ki uygulama sürekli algoritma değiştiriyor. "ne kadar paranızı alırsam o kadar iyi" kafasıyla çalışıyor. o yüzden sizi sürekli boost'a yönlendiriyor. ama elbette bunun da mantıklı bir açıklaması var. şöyle ki:

atıyorum istanbul'da yaşıyorsunuz ve plus kullanıyorsunuz. ya da gold (bence çok ekstrem bir farkı yok). günlük 5 tane super like'ınız var. bir hanımefendiye super like attınız. ve eşleşmeyi bekliyorsunuz. hani super like attınız ya, "kesin eşleşeceğim" kafasıyla bakıyorsunuz. yok öyle bir dünya. kadın gözünden bakalım şimdi bu duruma.

biliyorsunuz ki uygulamayı kullanan erkek sayısı, kadın sayısının en az 5-10 katı kadardır. ayrıca uygulamayı kullanan erkekler nadir eşleşme yakaladığından uygulamayı kullanma süreleri de muhtemelen en az 20 katı kadardır. yani hanımlar uygulamaya 2 dk zaman ayırıyorlarsa erkekler en az yarım-bir saat kaydırmakla meşgul oluyor. bu şu demek: 2 dk'da 30-50 kişi ile karşılaşıyor hanımlar. çoğuyla da eşleşiyor. eşleştikleri insanlara yazmaktan ve onları incelemekten bu sayı daha da aşağılara düşebiliyor.

yukarıda super like'tan bahsetmiştik. siz sanıyorsunuz ki uygulamayı sadece siz "plus" kullanıyorsunuz ve "super like" sadece sizde var. hayır. bir hanıma gelen super like sayısı günlük en az 300-500 sayılarında. yani hatun kişisinin senin super like'ını görmesi oldukça düşük.

gold'a gelecek olursak; ben kullanışlı bulmuyorum gold'u. beni beğenenleri görüp sağa atıp eşleşmek çok elzem bir şey değil. bunun nedeni yüzlerce eşleşmem ile hala yazışmamış olmam olabilir. yani eğer tek tük eşleşen biriyseniz evet, en azından sizi beğenenleri görüp eşleşmeniz mantıklı gelebilir.


ve gelelim uygulamanın en önemli özelliği olan boost'a

tinder'ın şu an için en olmazsa olmazı boost özelliği. pahalı olmasından mütevellit, plus ya da gold kadar yaygın kullanılmıyor. aslında bu iyi bir şey, çünkü plus'ta bahsettiğim super like mevzusu gibi, herkesin elinin altındaki bir özellik değil. paran yoksa ayda bir kullanabiliyorsun. bu özellik boost'a bastığın yarım saatlik sürede uygulamada sağa sola kaydıran hanımların önüne düşmene yardımcı oluyor. e tabi plus gibi kullananlar arasında seni sıraya sokuyor. yani boost'a bastığında o an uygulamayı kullanan her kadının önüne anında düşmüyorsun. kaba taslak bir önem sıralaması yapacak olursak:

boost: like ve super like'a göre kıdemli, boost yapan kişiler arasında rastgele sıralamalı.

super like: like'a göre kıdemli ama hanımefendinin super like'ı görebilmesi için o an önüne düşen boost'lu, super like'lı + boost'lu ve senden daha önce super like'a tıklamış kullanıcıların bitmesini bekleyeceksin.

like: super like + boost'lu, boost'lu, super like'lı ve senden daha önce like'lamış kullanıcıları bekleyeceksin.


bu algoritma "tinder'da hiç eşleşilmiyor yahu" yorumlarını tam anlamıyla açıklıyor

bir challenge gibi. sizi olabildiğince premium yapmaya çalışıyor ve bu sayede öne taşınıyorsunuz. bu şey gibi; bankanın çok iyi bir müşterisinizdir; kapıdan numaratöre kartınızı sürtersiniz, numaratör sizi tanır ve içeride bekleyen 300 kişinin önüne alır. aynen öyle.

plus uygulaması hakkında ek notlar

şunu söyleyeyim, hani gold da alabilirim ama plus çok yeterli. normal kullanıcılara anlattığım taktik bunda da geçerli. şu anki algoritma tamamen bunu destekliyor. mesafeyi minimuma ayarlayıp kendinizi kaliteli bir muhitte konumlandırıyorsunuz. atıyorum etiler. konumlandırdıktan sonra bir gün bekleyin. hemen girişmeyin. sağa sola kaydırmayın. çünkü amacımız görmekten öte, görünmek. ilk günün sonunda girin uygulamaya ve sağa atmaya başlayın. baktınız çok hoş biri, super like göndermekten de çekinmeyin. hemen burada şunu belirteyim: bazen super like gönderdiğiniz kişiyle anında eşleşirsiniz. çünkü sizden önce beğenmiştir sizi. o yüzden super like atmayı düşündüğünüz kişiyi önce normal like'layın, eşleşmezseniz geri dönüp super like atıp yola devam edin, super like'ınız boşa gitmesin. evet nerede kalmıştık... uygulamada sağa kaydırmaya devam ediyoruz. mesafe az olduğu için çabuk bitecektir kişiler. bittiğinde tribe girmeyin, kalsın öyle. bir gün sonra tekrar girin. konumuzuna gelen yeni kişileri gösterecektir. sağa kaydırmaya devam edin. elinize yüzünüze bakılır biriyseniz mutlaka eşleşeceksinizdir birkaç kişiyle.

başka bir noktaya geliyoruz şimdi. siz kısa mesafeli konumda takılırken, uzun mesafeli takılan kişilerin de radarına giriyorsunuz. yani gold simgesinde sizi beğenenler birikiyor. onun için de şunu yapmak lazım. günlük kısa mesafede takıldınız ve yeni kişi kalmadı, mesafeyi genişletin. mesela 20 km. bir 5-10 dk takılın. sağa kaydırın. bu süre içerisinde tinder size, sizi beğenenleri başta sunuyor. 5-10 takıldıktan sonra baktınız eşleşme yok, hemen konumunuzu tekrar daraltın.

mantık şu: hep kısa mesafe takılıyoruz, arada bir mesafeyi arttırıp bizi beğenenleri yakalıyoruz, sonra tekrar mesafeyi daraltıp konumdaki herkese görünmeye çalışıyoruz. evet. amacımız aslında insanlara daha çok görünmek.

Tinder'da Daha Çekici İnsanlarla Eşleşmenizi Sağlayacak Olan ELO Puanı Algoritması