Tolga Çevik'in Eşine Instagram'dan Yaptığı Yıl Dönümü Kutlaması Eril Dil mi İçeriyor?

Geçtiğimiz gün Tolga Çevik, Instagram hesabından eşi Özge Yılmaz Çevik'le olan 13. evlilik yıl dönümlerini kutladı. İnternet sitelerinde "duygusal paylaşım" olarak lanse edilen yazı, Ekşi Sözlük'te ve sosyal medyada "eril dil" tartışmalarına yol açtı.

Tolga Çevik'in Instagram hesabındaki gönderisi

Öncelikle beni; 97 model arabam 68 bin km'deyken ve evimiz kirayken seçtiğin, bana tahammül ettiğin, bana güzel bir hayat ve huzur, yetmezmiş gibi iki de hayırlı evlat verdiğin, ikisini de ay hayatım bakıcı şart demeden, arkadaşların gezerken, sen evinde, kucağında salladığın, doğururken Allah aşkına şu kadrajcı fotomuzu çeksin diye moda deliliği yapmadığın, mutlaka her hafta orada burada gözükmemiz gerekir, evde bakıcı olmalıdır demediğin ve ne olursam olayım beni ve evlatlarımızı sevdiğin için sana ayrı aşığım. Senin kıymetini bilmek bile insana haz veriyor. Birlikte nice 13 yıllara Özgiş hanım .Sene-i devriye'miz yuvamıza hayırlı olsun

Öncelikle bu paylaşımın aslında duygusal olmadığını savunan Sözlük yazarlarının görüşleri

duygusal değildir be! baştan sona fonksiyon bazlı teşekkür... dememiş ki sabah gözümü açtığımda karşımda olduğun için var ol, dememiş ki kalbimin yerini unutmuşken yetiştiğin için sağ ol...

ne demiş biliyor musunuz tam olarak? şu an çok hayranım var, elimi sallasam ellisi ama ben onların ne mal olduklarını, kaşıma gözüme değil de parama, ünüme geldiklerini biliyorum. ve ben parayı, şöhreti bulunca karısına sırtına dönen diğer erkekler gibi değilim. bakınız hala bu kadar sene geçmesine rağmen karımı sevdiğimi söylüyorum.

koşulsuz sevgiden bahsederken ve onu överken, kendisinin koyduğu kıstasları neremize sokacağız?

bu kadın bakıcı olsun deseydi, az mı seviyor olacaktı? dışarı çıkalım deseydi, halden anlamaz denip mi damgalanacaktı?

bir insanı "her haliyle" sevmek değildir bu. "allah razı olsun, vefalı, kadirşinas kadınmışsın" diyor adam. normalde çıtırlar filan da var ama ben yine de seni seçiyorum çünkü emeğine ihanet etmiyorum diyor.

eh... ne diyelim?! allah ikisinden de razı olsun. mübarek bir evlilik olmuş. cefakar artı vefakar insanlar olarak birbirlerini bulmalarına sevindim.

duygusal mesaj? onu göremedim, siz ne okuduysanız aynısından istiyorum.

bence duygusal degil. kisisine göre güzel ya da değil denilebilir. o mesajı alan kişiye bağlı. ama bence duygusal değil çok akıl ile yazılmış bır sey. nedir bu sanki kendini ikna etmeye çalışır gibi eşinin yaptığı fedakarlıklari sıralıyor. bana bunları bunları yaptı haberim olsun der gibi.

bana böyle tebriklerde çocukların merkeze konması da hiç romantik gelmiyor. insan aşkından bahsetmeli mantıkla düşünülen şeylerden değil. ya da çocuklardan. bana anne baba olunca aşık olma partner olma eş olma durumları tamamen ortadan kalkmış gibi davranilmasi acıklı geliyor.

şu güyya eşine iltifat ederken, başkalarını yeren gerzeklerinkinden farkı olmayan bir mesaj.
abi, bakıcı öcü bir şey değil. milyonlarca çalışan kadından biriyim. bizi eve hapsetmeye çalışan zihniyetin bir temsilcisi ülkemizin komedyeni olmuşsa, bu bir trajedi olabilir.

bir adamın karısına, kendisiyle parası için evlenmedi diye teşekkür etmesi ne manağğ? üstelik kadın cem yılmaz'ın kardeşi. yediği önünde yemediği arkasında. sanırsın biz gibi emeğiyle geçinmek zorunda olan bir beyaz yakalıyla evlendi.

her kelimesi ayrı olay, ayrı ziyan. puanın 10 üzerinden 3. otur yerine tolga.

Şimdi de bu fikre hiç katılmayanların görüşleri

yahu adam evliliğinin 13. yıl dönümünü kutlamış mutlu olduğunu yazmış işte niye olmamış, yok duygusal değilmiş, yok bakıcıyı iki kere yazmış diyip duruyorsunuz.

bir kere yaşadığımız toplumda bazı kadınlar 13. yılında böyle şeyler duymak ister ve çoğu erkek de 5 yılın sonrasında evlilik yıldönümlerini hatırlamaz.

güzel şeyler bunlar keşke daha fazla şahit olabilsek.

mesaj eşinden çok kamuoyuna sanki; sakıncası yok karısının fedakarlıklarını onore etmek istemiş. ihtiyaç olmuş belki.

bakıcı kimi için mecburiyet, kimi için tercih konusu, kimi içinse imkansızlıktır. tolga çevik için zamanında maddi imkanların zorlanması olacakmış ben öyle anladım. 

her başarılı iş insanının yanında partneri vardır diye cinsiyetten arındırayım özlü sözü; adam maddi manevi başarılı olduysa belli ki karısının desteği ile olmuş. bu başarının maddi manevi meyvelerini de eşiyle paylaşıyorsa; ikisi de mutluysa; çatacak birşeyler bulmak için zorlamamak lazım.

adamla zamanında öyle sevgili olmuş bir kadından bahsediliyor. gayet sıradan; ortalama bi arabası var evi kira falan filan...yani maddiyatı düşünmeyerek sevgili olmuş ve evlenmiş. e ne güzel... günümüzde kadınlarda az rastlanan bi özellik. bakıcı istemedin demiş. bakıcı istemek geçtim ünlü ve zengin aileleri, orta sınıf için bile olmazsa olmaza dönüşmüş bi istek. yine takdir ettim kendilerini. bence son derece hoş bi mesajdır. seksist filan da deildir. kadınlığı erkekliği böyle çarpıtmayın lütfen.

hayatı boyunca biri için kendinden fedakarlık yapmamış ve yapmayacak olanların asla anlayamayacağı içten teşekkürdür.

dahası, onca varlık içinde olmasına rağmen eşi ve evladı için kadının yaptığı fedakarlığın bilincinde olan bir adamın yaptığı teşekkürdür.

nasıl bir leş zihniniz var da adamın minnetini sunduğu mektuptan pislik çıkarabiliyorsunuz.

hazımsızlık zor arkadaşlar.

haset, kıskançlık, kibir kişiyi içten içe çürütür.

"her şeye karşı ol" mottosunu benimsemiş olmanız sizin sağlıklı bir birey olduğunuzu göstermez. lütfen.

Yorum sizin.