Tom ve Jerry'de Tom'u Tutmak Neden Son Derece Sağlıklı Bir Davranış?

Çocukluğumuzun kült çizgi filmi Tom ve Jerry'de pek çok çocuk haliyle Jerry'i tutmuştur ancak artık Tom'un hakkını verme vaktidir.
Tom ve Jerry'de Tom'u Tutmak Neden Son Derece Sağlıklı Bir Davranış?

tom ve jerry'de tom'u tutmak son derece sağlıklı ve normal bir davranıştır. esas, bütün çizgi film boyunca tek yaptığı içgüdülerinin sesini dinleyerek atalarının yüz yıllardır yaptığı gibi fare kovalamak olan ve hatta evde beslenmesinin sebebi de büyük ihtimalle farelere karşı beslediği bu içgüdüsel garez olan tom'un kötü olduğunu düşünmek abesle iştigaldir.

tom gerçek hayatta olsa kedilerin şahı seçilebilecek derecede zeki ve becerikli bir hayvanken, senaryo yazarından torpilli olan jerry'nin gerektiğinde fizik kurallarını bile ihlal ederek her defasında bu fedakar kediye karşı galip geliyor olması esas büyük haksızlıktır.


bunca zaman senaristler tarafından olduğu kadar animatörler tarafından da kayrılan jerry'nin, tom'a göre daha sevimli çiziliyor olması kitleler üzerinde yoğun ve bilinçli bir tom düşmanlığının ve jerry sempatizanlığının pompalanmasına sebep olmuş, bunun sonucu olarak da yılardır pis ve hastalık taşıyıcısı olduğu bilinen, lağımlarda yaşayıp bokun bucağın içinde yetişen bildiğimiz boklu fare baştacı edilmiştir.

bunun yanında yine yüz yıllardır insanoğlunun en büyük dostlarından biri olan ve fare gibi haşeratları evlerden uzak tuttuğu için sevilen, beslenen, yeri geldiğinde bir top yumakla boğuşmasını neşeyle izlediğimiz yumuşak tüylü sevimli kediler, tom'un nezdinde yerin dibine sokulmuş, insanlar daha küçük yaşlardan itibaren medyanın çirkin ve taraflı yayınlarıyla yanlış yönlendirilmiş, adeta beyinleri yıkanmıştır.


hal böyleyken her daim insanın en yakın dostlarından biri olmuş, evlerimizi açıp kışın gerek şömine önünde gerek sobanın yanında en güzel yeri verdiğimiz kedi dostlarımızı bir kalemde tu kaka etmek esas garabet değil midir? tom, elbette her ne kadar jerry ismiyle sempatik bir hava verilmişse de önünde sonunda hastalık taşıyan bir fare olan o pis yaratığı kovalayacaktır.

bilinçli bir televizyon izleyicisi olarak, bunca zaman hiçbir propagandanın etkisinde kalmayıp sabırla tom'un, jerry'nin kafasını koparacağı aydınlık günün hayaliyle yaşayan çilekeş insanlar... işte gerçek aydınlar bunlardır. hepsine benden selam olsun.

dünyanın tüm tom severleri, birleşin!

Taş Devri'nde Dost Görünen Fred ve Barney Arasındaki Müthiş Kopukluk

Bir Neslin Arıza Tiplerden Hoşlanmasına Sebep Olan Çizgi Film Karakteri: Terry Grandchester