Trajikomik Anlatımı ve Hikayesiyle Çiftlik Bank Tarafından 80 Bin Lirası Dolandırılan Adam

Bir süredir beklenen şey oldu ve Çiftlik Bank meselesi patladı. Kurucusu Mehmet Aydın, şu anda Uruguay'da gününü gün ederken Türkiye'de ise binlerce mağdur paralarını geri almak için mücadele veriyor. Onlardan biri de Ekşi Sözlük yazarı "de nada".
Trajikomik Anlatımı ve Hikayesiyle Çiftlik Bank Tarafından 80 Bin Lirası Dolandırılan Adam

dedemi sülün osman dolandırmıştı, babamı ise banker kastelli. ben de dolandırılmak için jet fadıl’ın caprice gold’una birkaç kez girmeye çalışsam da yüksek giriş ücretleri nedeniyle dolandırılmaya nail olamadım, ben de mega holdings, herbalife gibi projelerde ufak ufak dolandırıldım ama babam gibi ev parası kaybetmedim. o yüzden ailede hep yarım adammışım gibi bir pozisyona düştüm.

çiftlik bank ilk çıktığında şüpheyle yaklaştım açıkçası. mehmet aydın’ın tipine baktıkça bu beni nasıl dolandırsın dedim ama eşimin de telkiniyle (kendisi yılların oriflame ve avon gezici bayisi, doğrudan pazarlama çalışanı. her ay ufak miktarlarda zarar yaşayarak ve yaşatarak şu çarkı döndürüyor çok şükür) bu işe girdim. mobil oyun uygulaması gibi saçma ve emek isteyen dolandırma yöntemi olsa da yine de vazgeçmedim.

çünkü şunu fark ettim ki bu ülkede dolandırılmak bile aslanın ağzında. genç mağdurlar, mağdur adayları lütfen unutmayın; dolanmazsan dolandırılamazsın! (sözü, emeksiz yemek olmaz’ın dolandırma tabanlı şekli gibi düşünün)

neyse lafı uzatmayayım, en sonunda tüm çabalar işe yaradı ve gün itibari ile 80 bin içerideyim çok şükür, hamd olsun. kolay kolay geri alacakmışım gibi de görünmüyor. allah kalbime göre verdi açıkçası. hem sansasyonel bir dolandırma hem de kanun karşısında pek bir haklılığım yok, müthiş! yıllarca unutulmayacak bir hikaye.

ama ne yalan söyleyim ilk 6 ay boyunca ayda 3-5 bin aylık gelir alınca “ulan dolandırılmıyor muyuz yoksa?” gibisinden bir evhama kapıldım. ama şimdi görüyorum ki adamlardan boş yere şüphelenmişim. adamlar temiz adamlar. benim gibi 500 bin insandan kimseyi mağdur etmediler. belki birkaç adam herkesten önce sistemden çıkıp parasını kurtardıysa, o kadar. onun dışında ceo mehmet aydın ve ekibi yarım milyon insanı, ülkedeki her 40 aileden birini söz verdiği gibi dolandırdı. hakikaten çok temiz dolandırıldım, bu hususta teşekkürü kendisine borç bilirim. onun sayesinde dedemin, babamın yüzünü yerde koymadım.

umarım oğlum da ailemizin yolundan şaşmaz, nasıl ki babası, 20 yaşındaki bir çocuğa 80 bin lira kaptırıp atalarını gururlandırdıysa, oğlum da beni gururlandıracak, inanıyorum. açıkçası en büyük hayalim 4 yaşındaki oğlumun jet fadıl tarafından dolandırılması. kısmet...

yaşına başına bakmadan oğluma; ufak ufak ponzi oyunu nedir, nasıl ponzi oyunu anlaşılır gibi şeyleri öğrettim. nasıl da hevesli kerata. hemen dediklerimi de uygulamaya başlamış bir arkadaşını kendini dolandırması için ikna etmiş, böylelikle ilk dolandırıcılığını 4 yaşında tattı bile. dondurma alması için verdiğim 5 lirayı sadece iki saatte kaybetti eşek sıpası. canım cevher’im benim, canım oğlum.

oğlumun arkadaşından, oğlumdan çarptığı (dolandırdığı) 5 lirayı 20 lira karşılığında satın aldım ve her babanın yapacağı gibi çerçeveletip duvara astım. aferin oğluma. biz kuşaklar boyu dolandırıldık, bu bir aile geleneği artık. oğlumun da bu geleneği sürdürecek olması beni acayip gururlandırıyor. umarım oğlum da babasıyla gururlanıyordur, yaşı kemale erdiğinde gururlanacaktır...

Bu içerik de ilginizi çekebilir