Transseksüel Olduğunu Açıklayan Ünlü Makyaj Youtuber'ı: NikkieTutorials

YouTube'da yaklaşık 13 milyon abonesi olan NikkieTutorials (Nikkie de Jager), duygusal bir video yayınlayarak transseksüel olduğunu açıkladı.

Nikkie de Jager (NikkieTutorials), YouTube'da 2008'den beri makyaj videoları yayınlayan oldukça ünlü bir YouTuber.

1994, Hollanda doğumlu NikkieTutorials, olağanüstü makyaj yeteneğiyle yıllardır sektörde adından sıkça söz ettiren bir isimdi.


NikkieTutorials, bir süredir konu hakkında şantaja uğradığı için çektiği duygusal bir video ile transseksüel olduğunu açıkladı.

Videoda 14 yaşında hormon tedavisine başladığını ve 19 yaşında sürecin tamamlandığını anlatan Nikkie, YouTube kanalını ise süreç tamamlandıktan sonra açtığını belirtti.

İzlemek isteyenler için videonun tamamı burada.

Ekşi Sözlük'ten konuyla ilgili bir yorum

gerçek kimliğini açıklarken dahi gözlerindeki korku ve konuşmasındaki tedirginlik belli oluyor. açıklamada bulunmadan önce transgender olduğu bilgisi bir şekilde medyaya ulaşmış, haberi yapılmış. bu yüzden birçok tehdit mesajı almış, kendisi söylüyor. medyada haber konusu olduktan sonra açıklama yapmak istemiş. bir insanın, kendisini, kimliğini açıklarken bu kadar ürkek ve kırılgan olması ne kadar üzücü. buna sebep olan insanlar ne kadar kötü insanlar. bir insanı bu konuda açıklama yapmak zorunda bırakmak ne kadar iğrenç bir şey.

bazılarına göre bu bir hastalık, bazılarına göre bir seçim, bazılarına göre hormonal bir durum. her durumda, saygı duymak gerekir. nikkie'nin videolarını 2014 yılından beri takip ederim. makyajlarından dolayı değil, muhabbetini sevdiğim için. benim için hiçbir şey değişmedi, nikkie hala nikkie. ama açıklama yaptığı videonun altı transgender olduğu için iğrenç bir hasta olduğuyla ilgili yorumla dolu. keşke artık ilgimizi başkalarının hayatlarından, seçimlerinden alıp kendi hayatımıza yoğunlaştırsak. belki o zaman dünya daha güzel hale gelir.

Atiye Dizisi Üzerinden Kendini Aramak Üzerine Yola Çıkanlara Tavsiyeler

Tarihin Bilinen İlk Transseksüelinin Roman Gibi Hayat Hikayesi