TripAdvisor'da Yer Alan Sahte Bir Restoranın Londra'nın En İyisi Olma Hikayesi

Oobah Butler adlı İngiliz genç, evini bir restoran gibi göstererek aldığı yorumlar sayesinde TripAdvisor'da Londra çevresindeki restoranlar arasında 1 numaraya yükseldi. Ortada gerçek bir restoranın dahi olmadığı bu çalışmaysa internetteki haber ve yorumların güvenilirliğini bir kez daha sorgulatacak cinsten.
TripAdvisor'da Yer Alan Sahte Bir Restoranın Londra'nın En İyisi Olma Hikayesi
iStock


tripadvisor'da sahte yorumlar yazarak restoranlardan 10 pound kazanan ingiliz bir genç, the shed at dulwich diye sahte bir restoran yaratarak londra'daki restoranlar arasında 1 numaraya yükseldi. 

Yapılan sahte yorumlardan biri (The Shed restoranında masa ayarlamaya çalıştığını söyleyen kişi bunun için beklemeye değer olduğunu söylüyor)

evini restoran adresi olarak gösterip sahte bir telefon alan oobah butler; sadece 1 gece açık kalan evinin bahçesindeki restoranı arkadaşlarını organize ederek londra'daki restoranlar arasında 1 numaraya çıkarmayı başardı ve onlarca habere konu oldu. durumu fark eden tripadvisor restoranı sitesinden çıkarsa da, olay internette okunulan yorumların güvenilirliğinin ciddi bir şekilde sorgulanmasına sebep oldu.

tuvalet kokusu bloğuyla yapılan yemek fotoğrafı


bu da arkasındaki gerçek


domuz ve yumurta yemeği


ama aslında kullanılan kendi ayağı


ingiliz gencin the shed at dulwich restoranını kurarak tripadvisor'ı kafalama hikayesi


kaynak

Mecidiyeköy Trafiği Yerine Hollanda'da Bisikletle İşe Gitmeyi Seçen Birinin İmrendiren Hayatı