Türk Futbol Tarihinin En Fiyasko Transferleri

Büyük umutlarla transfer edilip, çeşitli sebeplerle beklentilerin yakınından bile geçemeyen unutulmaz fiyasko transferler.

Rodrigo Barbosa Tabata

özlediğim futbolcu.

şaka lan şaka ne özleyecem. antep bundan aldığı para ile hala futbolcu maaşlarını ödüyor yıl 2013 oldu.

yalnız esprisi bi yana dursun esasında bu adam cidden iyi futbolcuydu. şampiyonluğa oynayan takım kalibresinde olmayabilirdi ama itin götü de değildi. koy avrupanın bir sürü takımına banko oynar.

Milos Krasic

avara avara takilip yılda 7 milyona yakın parayı cebine koyan reyiz. başarının sırrı diye üniversite üniversite gezip konferans vermelidir. düşünsene lan gece 3 gibi yatıyorsun öğlene doğru kalkiyorsun. biraz takıldıktan sonra istanbul'da kankalarla gezip tozuyorsun. akşam eğlence, karı kız gırla. öbür gun canın istemiyor evden cikmiyorsun. playstation oynuyorsun. diger gün havuzunda yüzüyorsun vs. bu böyle bir yıl sürüyor. birileri de cebine 7 milyon para koyuyor. deli kıyak iş, helal olsun.

Sabin Ilie

o dönem adrian ilie galatasaray'da harikalar yaratınca, fenerbahçe kardeşini almıştı. ama bu iki kardeşin sadece dış görünüşleri birbirine benziyordu.

Haim Revivo

galatasaray'ın fenerbahçe'den aldığı hayim revivo güzel bir örnektir. galatasaray'da bir maç oynayıp yatmıştı resmen.

Claudio Maldonado

bu adam gitti, ismi halen gitmedi. turkiye'de mahalle maclarinda hali sahada kotu oyuncuya bu adamin ismiyle sesleniliyor halen. isminde mal gecmesi de bunda etkili tabi.

bu adamin ekurisi josico da bundan kotuydu (bkz: jose joaquin moreno verdu)

karsilastirmalari bile var (bkz: maldonado vs josico)

Galatasaray'ın bir dönemki korkunç transfer politikası

(bkz: mohammed adama sarr)
(bkz: trevio sergio almaguer)
(bkz: fabio pinto)
(bkz: christian correa dionisio)
(bkz: ali mbola lukunku)
(bkz: abel luis silva xavier)
(bkz: frank de boer)
(bkz: cesar luis prates)
(bkz: gabriel tamas)
(bkz: ovidiu petre)
(bkz: florin bratu)

1.5 senede imza atilmis fiyasko olmalari da ortak ozellikleridir.

(bkz: ailton)

bir de 8 milyon dolar ödenen bülent akın hadisesi vardı. düşününce, tabata'dan bile feci.

edit: 7 milyon dolar ödenen serkan aykut transferini de unutmamak gerek.

Tobias Linderoth

paralel evrende takımdan ayrı düz koşuya devam eden ön libero.

Vladimir Besçastnih

fenerbahçe'ye transfer olduğu dönem galatasaray abel luis da silva costa xavieri, beşiktaş marius maldaraşanu'yu almıştı.

bu transferler üzerine de spor basını hava topuna çıkan abel luis da silva costa xavier ve vladimir besçastnih mücadelesini nasıl anlatacaklarına dair beyin amcıklaması geçirmeye başladı.

önce abelavyer, abeltayyer, abelşalyer, altay'lı şanver derken, abel xavier adı sorulduğunda "abel şavyer" diyerek bu konuya noktayı koydu. marius maldaraşanu'nun adı da lucescu'dan öğrenildi.

fenerbahçe'nin vladimir besçastnih'in adının nasıl telafuz edileceği ise bölüm sonu canavarı oldu. ismi konusunda tek bir sonuca varılamadı. adı bisküvinin telafuzu gibi yöresel bir form aldı, her kahvede farklı adlandırıldı.

neyse spor basınının çok ahını alınca da, olmadı tabii. dünya kupası golcüsü olarak, hakan şükür'ün koşanı olarak geldiği ülkede, çok az pozisyona girdi, tek gol üretti. maldaraşanu ve abel xavier gibi hemen postalandı.

kendisine vladimir cimnastik diyen ali sami alkış ve maç anlatan bir spikerin çakallık yapıp vladimir demesi ise hala akıllarda.

Marcelo Carrusca

galatasaray'ın yeni ribery diye aldığı fakat mustafa sarp'tan bile öteye gidemeyen topçusudur. şuanda kariyerini adelaıde unıted adı altında bir klüpte sürdürmektedir. avusturalya ligi orta sınıf takımlarından biridir tahminimce.

tabi diyebilirsiniz bu saate nereden geldi be aklına adam ? twitterda şans eseri karşılaştım ve şaşırdım, tabi ki biraz da güldüm.

--- https://twitter.com/chelocarrusca