Türk Yapımı Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Serisi: Boerue

Türk-Moğol efsanelerini konu alacak olan şamanik bilim kurgu animasyon serisi Boerue, Kickstarter'da belirlenen 85,000$'lık rakama ulaştı. Ülkemiz insanlarını fazlasıyla heyecanlandıran bu proje sosyal medyada oldukça fazla destek gördü.
Türk Yapımı Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Serisi: Boerue

Yaklaşık 1 ay önce Kickstarter'daki kampanyalarına başlayan ekip, Sözlük'te de oldukça fazla destek görmüştü

türk&moğol efsanelerini konu alan animasyon serisi. yani çıkarsa öyle olacak.

facebook sayfaları: https://www.facebook.com/boerue/?fref=nf
kickstarter sayfaları: https://www.kickstarter.com/…ation-series?ref=users

kolayca para kazanacak sponsor yaratılacak bir zaman dilimi ve konusu üzerine yapım üretmek varken cesurca orta asya kültürümüz üzerine animasyon dizisi yapan mayana creative ekibini buradan selamlıyorum. 

türk yapımı şamanik bilimkurgu animasyonu "börü" hepimizin desteğini bekliyor. videoda konuşan tatlı hanımefendinin sözlerinin samimiyetine güveniyorum. henüz tamamını görmemiş olsakta ortaya çıkacak eserin kaliteli bir yapım olduğunu hissettirdikleri için teşekkür ederim.

ilk gördüğümde beni hayli şaşırtan yapım. 

benim senelerdir hayal ettiğim her mecrada dile getirdiğim şeyi, nihayet, yapan birileri çıktı. türk mitolojisinde onca karakter varken bunları unutuluşa terketmek veya türk tarihini osmanlıdan ibaret zannetmekten sonunda sıyrıldık. güzel şeyler yapmaya başladık. her şeyden önce bu fikrin sahibini cân-ı gönülden kutluyorum. 

ekipteki herkesin emeğine/yüreğine sağlık. fragman umut vaat ediyor, diğer yazarların da söylediği gibi eğer bu ekip yeterli imkana sahip olurlarsa çok daha iyi şeyler yaparlar. onlar kımız* içip film üzerinde çalışırlarken bize de destek vermek düşüyor.

Boerue'nün Türkçe fragmanı

ve bugün itibariyle Boerue, beklenen bağış miktarına ulaştı

beklenen bağış miktarına an itibariyle ulaşılmış olan proje. bu ülkede (arada bir) güzel şeyler de oluyor.

Yolları açık olsun!