Türkçe Rap Camiasını Derinden Sarsan Şamil Oymak Olayının Özeti

Kadıköy Acil adlı bir Türkçe Rap grubunun üyesi olan Şamil Oymak (Şam), dün gece Instagram hesabından paylaştığı görseller ve canlı yayınlarla bünyelerde şok etkisi yarattı. Kadıköy Acil'in diğer üyeleri üzerinden yaptığı sistem/düzen eleştirileri sosyal medyada ses getiren Şam'ın gönderilerine bir göz atalım ve olaylar nasıl başlayıp bu noktalara geldi anlamaya çalışalım.
Türkçe Rap Camiasını Derinden Sarsan Şamil Oymak Olayının Özeti


3 gün önce istanbul trip ekibinin ve şehinşah'ın sahnesi üzerine başlıyor tüm olaylar

sahnelerinin biraz uzaması üzerine organizatör mikrofonun sesini kısarak sahneden inmelerini hedefliyor, bir sonraki sahne edis'in çünkü.

kadıköy acil'in kurucularından selo ise suçu sesçilere atarken şam karşı çıkıyor, sahnede tartışıyorlar. şam, akşam instagram'da, 18- konserde küfür ettiği için özür dilediği bir post atıyor. daha sonra ise hikayeler ve canlı yayınlar yerini alıyor.

şam'ın attığı instagram hikayeleri

"... dışarıda yani tv'de gördüğünüz telefon baktığınız her şey bir oyun; yönetiliyoruz ve insanların konuşup halkın imana yönelmesi en büyük korkuları...


... kadıköy acil tarafından 10 yaşından bu yana kullanıldım. selo abi dediğimiz adam hells angel motor çetesi aracılığıyla sisteme çalışıp çocukların zihinlerini uyuşturucuyla eritmeye çalışıyor ki bir tanesi de bendim...


... ama artık uyandım ve imanlı bir insanım ve bu da sistemin en istemiyeceği şey olduğu için buraya bunları yazdığım için ya susturulup deli ilan edileceğim ya hapse gireceğim ya da yakın bir zamanda öldürüleceğim. tek isteğim piramitten oluşmuş bu sistemin en altındaki biz proleterlerin uyanması...


... müzik dünyası, tv dünyası, meclis, medya, bütün her şey bu sistemin elinde ve yönetiliyoruz. bu kadar şey bilmemin sebebi babam ve selo abi. bunları konser günü yaşanan olayın üstüne giderek öğrendim, selo abi'den organizatöre kadar hepsi bir tiyatro oynuyordu çünkü..."


"... ezhel - geceler, yaşamayanlar dizisi ve hepsi tamamen satanik sembollerle dolu ve toplumun bilinçaltına pisliklerini işlemeye çalışan kişiler..."


bu paylaşımlar sonrasında olaylar yavaştan alevleniyor

tabii ki tüm bu instagram hikayelerinde anlatılanlar iddia fakat bunları açıklayan kişi şamil oymak; bir kadıköy acil üyesi. zaten sonrasında evini basıyorlar kadıköy tayfası olarak. evi basıldığı an canlı yayın açıyor onu da paylaşacağım fakat önce kadıköy acil whatsapp grubuna ait ekran görüntülerine geçelim:şamil’in açıklamalarından sonra kadıköy acil üyeleri, şamil oymak’ın evini basıyorlar ve o sırada şamil de canlı yayın açıyor. videoda gözüktüğü kadarıyla evin içinde kadıköy acil tayfasından çağrı ünsal da var:


sonrasında twitter’da, orada burada kadıköy acil tayfası şamil’in sorunları olduğunu ve kendinde olmadığıyla alakalı açıklamalar yapıp olayın üstünü kapatmak istediler çünkü iddia edilen şeyler kariyerlerini bitirebilir. olayların üstünü kapatmaya çalıştıklarının bir örneği olarak çağrı ünsal’ın attığı tweet'ler:


şamil, tüm bunlardan sonra durulmuyor ve whatsapp'tan kendisine ulaşan selo'nun yazdıklarını da instagram hesabından paylaşıyor:
ve son olarak, bahsi geçen selo'nun sedat peker ile fotoğrafları:


olayla alakalı şu ana kadar doğru dürüst hiçbir rapçi konuşmamakla birlikte, şam'a destek veren bir tek motive oldu:

Güncelleme: Şamil Oymak'ın konuyla ilgili yaptığı uzun açıklama