Türkiye'de Olağan Hale Gelmiş Skandal Vaziyetler

Başka bir ülkede olsa asla taviz verilmeyecek olan ancak ülkemizde bir şekilde olağan bir durum haline gelen saçma sapan olaylar silsilesi.


torpil

kadına, ağaca, hayvana, çocuğa şiddet


taciz, tecavüz


'bir kadın gece 11'de sokağa neden çıkar' gibi tecavüzü meşrulaştırıcı savunma


terör


3 milyon mültecinin kafasına göre takılması


parti mitingine okul öğrencilerini götürmek

%160 ötv + ötv üzerinden alınan kdv


baska bir ülkede olsa yemin ediyorum böylesine kepaze bir uygumamayi mesrulastirmaya calisan hükümet 2 gün dayanamaz.

ben mecbur muyum lan sikko araclara mahkum edilmeye? belki saglam bir spor arabam olsun diye motive bir sekilde birkac yil calisip istedigim araci alacagim, ama sirf bu uygulama yüzünden insanlar önceliklerini degistirip ömür boyu ulasamadiklari seyler yüzünden mutsuz vaziyette yasiyorlar. bunun bir diger versiyonu da yolsuzluga ve hirsizliga basvurmalari.

5 tl'den mazot almak

ihale usulsuzlukleri

tüketici hakkı ihlali


bu kadar sattığı malın arkasında durmayan büyük firmalar nasıl barınıyor bu ülkede. ancak thh'ye başvuru sonuç getiriyor. madem kural var en baştan uygula piç ne uğraştırıyorsun.

hiçbir kamu kurumunun doğru dürüst çalışmaması


şikayetlerin kulak ardı edilmesi, kimsenin maaşını aldığı işi yapmaması.

ölüm


akla mantığa sığmayacak şekilde, çok çok saçma bir nedenden dolayı ölebilirsiniz. üstelik hakkınız da aranmaz. onun için ufak bir tavsiye; ölmemeye çalışın.

doktora yazılacak ilacı söylemek

adaletsizlik

siyasetçiler için yüz kızartıcı suçlar


eski türkiye'de yolsuzluk yapan adamın insan içine çıkacak hali olmazdı. gerek medya gerekse toplum söz konusu kişiyi mundar ediyorlardı.

şimdi öyle mi? adam yolsuzluk yapmış diyorsun herif canı sağ olsun diyor. kim yapmadı ki diyor, çalıyor ama çalışıyor diyor.

ne hallere geldik lan.

başörtü yasağı


o kadar normal gelirdi ki eskiden. halbuki bir insanın giydiği şey onu tanımlamamalı, haklarını sınırlamamalı. benim başörtülü birini bir şeyden alıkoymam demek, yarın da başka birinin mini etekli olduğum için beni engelleyebilmesi anlamına geliyor -ki şu an gördüğünüz türkiye, aşağı yukarı bu intikamın izlerini taşıyor.

bir dilin yasaklanması, bir giysinin dışlanması, iktidarın hoşuna gitmeyen düşüncelerin terörist ideolojisi olarak mimlenmesi, tacizin tecavüzün meşrulaşması, cumhurbaşkanının tarafsızlık ilkesinin annesine saygılar sunması...

adalet duygumuz paramparça.

herkes ne kadar gergin ve kavgaya hazır, fark ediyor musunuz?

çaresizlik, öfkeye döndü çünkü.

dilerim daha iyi ve güzel günler görürüz.