Türkiye'nin Önündeki En Büyük Tehditlerden Biri: Akraba Evliliği

Ülkemizde oldukça sık rastladığımız bir olgu olan akraba evliliğiyle ilgili çarpıcı bir yazı.
Türkiye'nin Önündeki En Büyük Tehditlerden Biri: Akraba Evliliği
iStock

akraba evliliğinin -muhtemelen nüfus artış hızı düşmesin diye- türkiye'de yasaklanmamış olması aklımın almakta zorlandığı, türkiye'nin önündeki en büyük tehdittir. ülkenin batısında %5 ila %10, orta bölgelerde %20-25, doğu'da ise %45'lere varan oranlarda akraba evliliği oranları mevcut. karşılaştırdığımız zaman gelişmiş ülkelerde akraba evliliği oranı sadece %0,5.

sadece bu istatistiklere bakarak bu durumun neden bu kadar büyük bir tehdit olduğunu, türkiye'nin neden gelişmekte zorlandığını ve zorlanacağını merak ediyorsanız şunu bilmelisiniz, akraba evliliği sonucu doğan çocuk engelli olmasa bile neredeyse kesin olarak normalden düşük zekalı olur.

akraba evliliğinden doğanlar normallerden 9 ila 13 puan arasında daha düşük iq düzeyine sahip oluyorlar. 104 iq ve 91 iq arasındaki 13 puanlık fark çok ama çok büyüktür. bunu basitçe şöyle açıklayayım ingiltere (100) ve ırak (87) toplumları arasında 13 puanlık iq farkı vardır. 13 puanlık iq farkı size bu iki ülke arasındaki devasa farkı verir. dünyada akraba evliliklerinin yoğun olduğu her bölge diğer bölgelerden daha az gelişmiştir. abd'de bile akraba evliliğinin daha yoğun olduğu güney eyaletleri abd'nin en düşük iq ortalamalarına sahip, en fakir ve yobaz eyaletleridir.

türkiye, yapılan genetik araştırmalara göre dünyanın genetik olarak hindistan'dan sonra en karışık ikinci ülkesi. anadolu sürekli göç aldığı ve farklı etnik gruplar devamlı karıştığı için bu son derece normal. muhtemelen bu karışma durumu yüzünden akraba evliliği oranının yüksekliğine rağmen türkiye'de ortalama iq oranı balkanlarla hemen hemen aynı kaldı. ancak son 80 yılda türkiye'nin çok çok az göç aldığını ve akraba evliliklerinden doğan insan sayısının çok yükseldiğini düşünürsek eğer akraba evlilikleri durdurulmazsa türkiye ilerde bildiğiniz "geri zekalı" bir topluma sahip olabilir. unutmayın ki insan bir hayvandır ve insanı diğer hayvanlardan ayıran en ve tek önemli özelliği zekasıdır, düşük zeka demek insanın diğer hayvanlar gibi aklından çok içgüdüleriyle hareket etmesi, problem çözmekte zorlanması, dolayısıyla varlığını sürdürebilmesi şiddet kullanmaya meyilli olması demektir. bu da gelecekte türkiye'de gelecekte geri zekalı ve dolayısıyla şiddet düşkünü bir topluma sahip olabileceğimiz anlamına gelir. düşük zekalı insanlar ideolojilere, özellikle de daha sert, şiddet yanlısı (kendini koruma içgüdüsü) ideolojilere daha yakın duracaklardır çünkü karmaşık/kompleks dünyayı algılamakta/çözmekte zorlanan bu insanlar için bu ideolojiler dünyanın karmaşıklığını anlamayı kolaylaştırıp basit çözümler sunacaktır. bu da türkiye'de ilerde geri zekalı dolayısıyla şiddet düşkünü ve ek olarak tutucu/bağnaz bir topluma sahip olabileceğimizi gösterir.

bir insan, dna'sı neyse odur. akraba evliliği sonucu kalıtımsal olarak normalden düşük zekalı doğmuş bir insanı ne yaparsanız yapın zekileştiremezsiniz. ortalama iq'su düşük olan bir toplum, kendisinden daha zeki bir toplum tarafından adeta köleleştirilir. kafanız çalışmıyorsa ne yaparsanız yapın kendinizden daha zeki bir toplumla baş edemezsiniz. bu yüzden bana göre türkiye'de akraba evlilikleri bir an önce yasaklanmalı ve bu yasak son derece ciddi bir şekilde uygulanmalıdır. aksi takdirde düşük zekalı bir topluma sahip olur ve kendinizden daha zeki toplumların oyuncağı olursunuz. özellikle müslüman toplumlarda islam'ın kuzen evliliklerini serbest bırakmış olması sebebiyle akraba evlilikleri yüzlerce yıl boyunca çok yoğun bir şekilde gerçekleşmiş ve gerçekleşmeye devam etmektedir. 


iq farkının yarattığı, yaratabileceği etkiyi son olarak bir de yahudiler üzerinden anlatayım. yapılan araştırmalara göre zannedilenin aksine askenaz yahudileri'nde akraba evliliği oranı avrupa ortalamasından bile daha düşüktür ve tarih boyunca da daha düşük olmuştur. askenaz yahudileri'nin ortalama iq'su 117'dir. dünyada kendilerine zeka açısından en yakın millet olan japonya'nın ortalama iq düzeyinin 105 civarlarında olduğunu düşünürseniz yahudilerin neden bulundukları her ülkede o toplumun en üst tabakalarına yerleştiğini anlayabilirsiniz. yahudilerin bulundukları hemen her toplumda o toplumun en üst tabakalarında yer almasının sebebi ayak oyunları, birbirini koruyup kollama, gizli planlar/illüminati vs. değil, ortalama olarak diğer milletlerlerden 20-30 puan daha yüksek iq ortalamalarına sahip olmalarıdır. böyle bir iq düzeyiyle hiç kimse sizinle baş edemez. dünya nüfusunun yüzde %0.2'sine sahip olan yahudilerin nobel ödüllerinin %32'sini almalarının sebebi de herhalde bu iq düzeyleridir.