Türkiye'yi Saat Yönünde 90 Derece Çevirmek

Sözlük yazarı '' ertunga'', Türkiye'yi saat yönünde 90 derece çevirmiş ve bu durumda neler olacağını yazmış.
Türkiye'yi Saat Yönünde 90 Derece Çevirmek

yeni müthiş projem.

türkiye'yi doğusundan ve güneyinden kesiyoruz. trakya tarafını ukrayna'ya doğru dayıyoruz ki buradan rahat rahat ukrayna'ya turistik seyahatler yapabilelim. kültürümüzü geliştirelim, kaynaşalım, hem vize de yok, oh git gel simferepol 2 saat.

ege bölgesi de ukrayna tarafına doğru bakıyor, zaten kültürleri, kızları da birbirine benziyor birbirine, çabuk alışırlar. fethiye, marmaris, kaş, kalkan'da biraz iklim soğuyacak ama ders olsun. ulan 2 kişi rakı balık yapıyorsun yazın buralarda, 300 tl hesap geliyor. çeksinler biraz karakış.

karadeniz bölgesi yine karadeniz'de, onlar için değişen pek bir şey olmayacak. hamsiye, lüfere, palamuta devam. hem dağlar da artık balkanlara dik olacağı için gelen soğuklardan pek etkilenmeyecekler, ılıman bir iklime kavuşacaklar.

güneydoğu anadolu ve doğu anadolu denizle tanışıyor. ırak, suriye gibi bela ülkelerle sınır komuşusu olmaktan kurtuluyoruz. sınır köyleri balıkçılığa sarıyor. sazan avı bitiyor. lagos, barbun avı gibi daha değerli balıkların avı başlıyor. işte turizm ve balıkçılık ile gelişen ekonomi.

kıbrıs altta kaldı, altta kalanın canı cıksın, zaten bizden daha ucuza rakı içip, benzin alıyorlardı.

olur bu iş. evet.