Twitter'da Her Konuya Uyarlanabilen Tokalaşma Videosu Aslında Neyin Nesi?

Son bir iki yıl içinde epey popüler bir Twitter meme'i haline gelen tokalaşma videosu nereden çıktı? Kısaca açıklayalım.

Twitter'ın gözde meme'lerinden tokalaşma sekansını görmüşsünüzdür. Marvel filmlerinden bilgisayar programlarına, kişisel dertlerden güncel haberlere kadar neredeyse her konuya uyarlanabilen bu video epey popüler hale geldi.


Kendisi esasında Keegan-Michael Key ve Jordan Peele tarafından Comedy Central kanalında yayınlanan Key & Peele adındaki bir Amerikan komedi televizyon dizisinden alınma. Bu da "Obama Meet & Greet" isimli bölümü. Skeçte Obama'nın siyahlara ve beyazlara olan farklı yaklaşımları üzerinden espri yapılıyor. Key & Peele, bunun gibi çeşitli skeçlerden mürekkep bir şov.


Video yayıldıktan sonra arada sırada bunun gerçek bir siyasi şahsa ait olup olmadığını merak edenler olmuştu. Videodaki çeşitli tokalaşma şekillerinin de ipucunu verdiği gibi, gerçek değil. 


Videoda başkan Obama'yı oynayan Jordan Peele tanıdık gelmiş olabilir bu arada. Kendisi Get Out ve Us isimli iki popüler korku filmini çeken yönetmenden başkası değil.


Hem Key hem de Peele daha önce Mad TV'de çalıştığı için birbirlerine alışkın bir ikili. Şovun her bölümü esas olarak iki aktörün başrol oynadığı birkaç skeçten oluşuyor.


bu elemanları ünlü yapan, sinirlerini ameliyatla aldırmış gibi konuşan obama'nın söylediklerini sinirli ifadelere çeviren 'anger translator luther' karakterinin skeçleridir. obama da izleyip beğendiğini ifade edince daha da bir meşhur oldular.

Key & Peele'nin diğer bölümlerini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz

Özellikle 9GAG ile Yayılan Meme'lerin Şık Bir Şekilde Bilim ve Genetikle Bağlantılı İsim Kökeni