Üç Silahşörler Aslında Dört Kişi mi?

Athos, Porthos ve Aramis üçlüsüne sonradan dahil olan Dartanyan ile beraber Üç Silahşörler aslında dört kişi midir?
Üç Silahşörler Aslında Dört Kişi mi?

3 silahşörler bir kitap değil, bir seridir. 17 yüzyılda geçer ve dartanyan'nın (d'artagnan) evden ayrılıp kraliyet silahşörlerine katılmasını anlatır. kaldı ki bu silahşörler aslında 3 tane falan değildir. 3 kişi mi koruyacak koskoca fransız kralını? dartanyan olmadan önce de bunlar silahşördü. özellikleri en ünlü silahşörler olmaları ve aralarındaki arkadaşlık bağının inanılmaz olmasıydı. (birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için geyiği.) 

hikayeyi de çizgi filmlerden bilmeyen yoktur. yok efendim, işte ingiltere prensi midir, kralı mıdır, neyse. onunla, fransa kraliçesi aşıktır. birbirlerine hediye yollarlar falan. bu kardinal de bu aşkı ortaya çıkartmaya çalışmak için türlü dalaverelere girer. dartanyan'ın önderliğinde iyiler kazanır.

sonra bütün silahşörler bir yerlere dağılırlar. hikayenin başında zaten öyle kanka falan da değildir dartanyan; athos'la bildiğin kavga ederler ve düello ederken, kardinalin adamları (kısaca kötüler) bunları hapse atmaya kalkar. bunlar birleşip kardinalin adamlarını bir güzel yerler ve dartanyan, 3 silahşörler'in saygısını kazanır.

her zaman 3 silahşörlerdir. (athos, porthos ve aramis.)  serinin devamında (hani filmi de vardır, the man in the iron mask diye.) orada bir araya geldiklerinde 4 silahşörler diye anılırlar. (3 silahşörler'den 20 yıl sonra geçer bu hikaye.)