Uçsuz Bucaksız Bir Deniz İçinden Özenle Seçilmiş Harika Youtube Kanalları

Youtube, televizyonun monotonluğundan sıkılanlar için çok güzel bir alternatif olmaya devam ediyor. Sözlük yazarları, istediğiniz her türde kanallar keşfedebileceğiniz bu bağımsız televizyonun içinden beğendiklerini sıralamış.
Uçsuz Bucaksız Bir Deniz İçinden Özenle Seçilmiş Harika Youtube Kanalları
iStock.com


matojelic 

satranç tutkunları için.


derren brown 

mentalizm meraklıları için.


thenewboston

programlama dilleri öğrenmek için, farklı şeyler de var.


başka bir şey

edelkrone'dan kadir köymen ve ekibi. cidden (bkz: başka bir şey), keşke her hafta 2-3 video yayınlasalar.


vitalyzdtv 

bu aslen bir rus arkadaş tanımayan yoktur, gold digger prankları ünlüdür. 


furious pete 

bu arkadaşı da tanımayan yoktur, ülke ülke dolaşıp hayvansı bir şekilde yemek yiyor, %100 iştah açıcı, geceleri izlemeyin! 


dmpranksproductions

palyaço fobisi olanlar izlemesin, korku temalı pranklar var.

ted 

ted'i anlatmaya gerek yok, sadece takip ettiğimi belirtmek için ekliyorum.

everystevejobsvideo 

steve jobs sevenler için, kendisiyle alakalı birçok video var.


barış özcan 

gerçekten yetenekli biri, herkesin bu adamdan öğreneceği bir şeyler var, fakat daha iyi konular seçmeli videolarında.


thnkr 

bu kanalı "dahi çocuklar" ile ilgili videolar için takip ediyorum.


filmler ve filimler 

çok eğlenceli film eleştirileri. birkaç video izleyin, hepsini izlemek istersiniz.


diziler ve dizzyler 

bir üstteki kanalın dizi versiyonu.


whyshy 

gayet komik, eğlenceli videolar. sosyal deneyler.

crashcourse

solunum sisteminden federal sisteme, big bang'den ayın safhalarına kadar inanılmaz boyutta konularda bilgi verici, kolay anlaşılabilir, aynı zamanda güzel görünen animasyonlu videolar hazırlayan bir kanal.


scishow

bilimle alakalı bir kanal (adından anlayacağınız gibi) ve birçok ilginç küçük bilgi içeriyor. flamingolar neden pembedir veya karıncalar tarlalarıyla nasıl ilgilenir bunlar bazen kafamı aşıyor.


extra credits

yine animasyonlu bilgi videoları hazırlayan bir kanal. genellikle oyun yapımıyla, bir sanat formu olarak oyunlarla ve oyunların bir medium olarak kendine has özellikleriyle ilgili videolar var. 


the school of life (favorim)

felsefe, duygular, sosyoloji, insan doğası, siyaset, ekonomi gibi birçok konuda dolu dolu ve kolay anlaşılır videolar yayınlıyorlar.

shots of awe (belki de en ilginci)

gittikçe kanalları tanımlamak zorlaşıyor, bu adam güzel ve doğal ortamlarda enteresan şeyler hakkında konuşuyor ve arkasında klasik müzik ve çarpıcı görsellerle olay iyice etkileyici oluyor.

kurzgesagt

bu da inanılmaz bir kanal, izlediğim kadarıyla daha çok uzay ve fizik temalarını ele alsa da burada da çok çeşitli videolar var, yine animasyon halinde tabii. fermi paradoksu, nükleer enerji, big bang, bankacılık gibi.

the needle drop

harika bir müzik eleştirisi kanalı. anthony fantano adlı abd'li bir müzik geek'i olan arkadaşımız güncel ve klasik popüler albümleri kendi esprili tarzıyla yorumluyor. oldukça geniş bir müzik kulağı olduğunu ve incelediği çok sayıda albüm olduğunu söyleyebilirim. mutlaka sevdiğiniz bir albümün kritiğini yapmıştır.

tiny house giant journey

karavan tarzı gezi/yaşam meraklıları için harika bir site. bir çift kendilerine yaptıkları taşınabilir evleriyle kuzey amerikayı gezmeye karar veriyorlar. gezileri sırasında da yine amerika'da kendileri gibi kimler var diye araştırıp buldukları kişilerin taşınabilir tasarım harikası evlerini tanıttıkları videolar çekiyorlar. video ortamının samimi ve sıcaklığı bi yana çok farklı kafalar var hayret ederek izliyor insan. özenmemek mümkün değil.

positive couple

sıradışı ev aletleri ve dekoratif malzemeler yapan bir çift. mükemmel işler çıkartıyorlar. hipnotize olmuş gibi bütün videoları arka arkaya izleyebilirsiniz.