Ülke Gündeminde Bugün: Aziz Yıldırım'ın Trafikte Motosiklet Sürücüsü ile Tartışması

Bir motorsiklet sürücüsü trafikte Aziz Yıldırım'a rastlıyor ve olaylar gelişiyor. Sözlük yazarları bu ilginç olay hakkında yorumlarını esirgememiş.

aziz yıldırım'ın, sinyal vermedi diye kendisini uyaran motosikletliye ağır küfürler ettiği durum. kendisi küfürü basıp uzaklaşırken, olaya arkadan gelen korumalar müdahale ediyor. motorluda da hiç şans yok lan. sen gel koca istanbul'da aziz yıldırım'a rastla amk.

başta "sinyal ver lan" diye böğüren delikanlının karşısında aziz yıldırım olduğunu anladığı anda içine doğru sıçarak "niye sinyal vermiyorsun abi"ye evrildiği videodur.

olayın korumalar ve suv'dan inip tartışma kısmı zaten klasik yurdum yozluğu.

ama kusura bakılmasın da bu olayda lavukluk yapan motorcu.

adam önüne kırmamış, tehlike yaratmamış.

sen trafik polisi misin gerizekalı sanane milletin sinyalinden?? ha hızlı giderken önüne kırar tehlike yaratır, anlarım.

kafadaki kameraya güvenip kendilerini trafik düzenleyici süper kahraman zannediyorlar, arada kendi gibi kekonun biri çıkıyor götüne sokuyor o dili.

belki milyarlarca dolar serveti olan bir adamın istanbul trafiğinde araba sürüyor olduğunu gördük bu sayede. bu zenginler zerre yaşamayı bilmiyorlar amk memleketinde.

(bkz: ne sinyali kardesim memleket elden gidiyor)

tipik bir aziz yıldırım hareketi, şaşırdık mı?

komik olay.

kameranın gücüne ve cesaret etkisine inanan motorcu için bu sefer işler yolunda gitmemiş eheh. ben ciddi anlamda güldüm.

adamın bahta bak, koca ülkede; göt ederek youtube'a koymak için kafana kamera takıp hevesle çık dışarı, aziz yıldırım'a denk gel.

ahahah.

kameraların motorculara acilen yasaklanmasını gerektiren durumlardan sadece biri. adamlar en ufak bir olayda karşı tarafı bilerek tahrik ediyor ki kameralarına ilginç bir durum çeksinler. sinyal verme olayını sırf kamerası var diye uzatıp nerelere getirmiş arkadaş.

beni şaşırtmıştır.

şaşırtan aziz yıldırım'ın kapıyı açıp tepki göstermesi değil. tek gezdiğini sandığımız bu adam meğersem gizli korumalarıyla geziyormuş bunu öğrendik.

şimdi olayı sırf aziz yıldırım diye eleştirenler olacak ancak arkadaş ben hala motorcuların poliscilik oynamalarına tutuluyorum. 

arkadaşlar hak savunmak / aramak ayrı bir şey, maganda vari derdini küfür, tehdit ile aramak başka bir şey.

baştakilerin bu tutumuna bu denli tepki gösterip, kendin aynı şeyi yaparsan şikayet etmeyeceksin herkes şiddetle arayacak hakkını o halde.

kızmışsın ve haklısın, haliyle kornaya basıp "sinyal versene" de demişsin, e bas geç neyi zorluyorsun yanından geçerken hala ? "sinyal ver lan" fln. sonra bekleyeceksin denince gıkın çıkmaz.