Ustalardan Bizzat Satranç Dersleri Alabileceğiniz Faydalı YouTube Kanalları

Satranç nasıl oynanır? Satranç taktikleri nelerdir? Satranç matları öğrenmenin yolları nedir? Bu sorular, satrançla iştigal eden pek çok kişinin aklında dolanıyor. Çoğunluğu Türkçe olan bu kanallardan düzenli pratik yaparak işi çözebilirsiniz.
Ustalardan Bizzat Satranç Dersleri Alabileceğiniz Faydalı YouTube Kanalları
iStock

haznedaroğlu satranç akademisi

büyükusta kıvanç haznedaroğlu'nun kanalı. pratik derslerinde konuşarak oynadığından bir büyükustanın oynarken neleri düşündüğünü fark etmeniz açısından çok iyi bir kanal. aynı zamanda açılışları ve kombinezon çözme tekniklerini anlatıyor.

satranchess

candidate master nazmi can doğan'ın kanalı. satranç antrenörlüğüyle geçinen birisi olduğundan her videosu oldukça eğitici. genelde maç analizleri yapar ve açılışlarla ilgili fikirler verir.

analizsatranc

neredeyse her büyük ustanın analiz edilmesini mutlaka tavsiye ettiği, romantik dönemin agresif satranç maçlarını analiz eden bir kanal. selim çıtak ile dinlemesi çok keyifli oluyor. kendisi de 2300 elo civarında zaten, oldukça iyi bir oyuncu.

chess.com - türkçe

türkiye'de elosu en yüksek büyük usta olan alexander ipatov ile maç analizi yapan, bir diğer büyükusta cemil can ali marandi ile haftalık turnuva yayını yapan bir kanaldır.

satranç okulu

fm selim gürcan'ın kanalı. genelde asıl çektiği şeyleri cd olarak satsa da başlangıç ve orta seviye için güzel anlatımları youtube'a yüklüyor.

powerplaychess

ingiliz gm daniel king'in kanalı. caruana-carlsen maçlarının basın toplantısında sürekli gördüğümüz adam. top seviyedeki oyuncularla röportajlar ve oyun analizleri var. yabancı dili olanlar için oldukça faydalı.

Satrançta Ustalaşmak İsteyenlere İleri Seviye Taktik ve Pratik Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Mızıka Dersleri Veren Faydalı YouTube Kanalları