Üzerine Bir Mantık İnşa Ettiğiniz Kainat Algınızı Allak Bullak Edecek Bir Hikaye: All You Zombies

2014 yılında Predestination adıyla filme de çekilen All You Zombies, çok uzun yıllardan beridir bilinen, çok acayip bir hikaye.
Üzerine Bir Mantık İnşa Ettiğiniz Kainat Algınızı Allak Bullak Edecek Bir Hikaye: All You Zombies
Predestination


özetle şöyle

1945 yılında yetimhaneye bir çocuk bırakılır. bu çocuk, anne babasının kim oldugunu bilmeden, yalnız ve itilmiş bir halde büyüyecek olan jane'dir. 1963'de, jane 18 yaşında iken, barda tanıştığı bir adama karşı inanılmaz bir çekim hisseder ve ona aşık olur. adamla bir süre beraber olurlar ve jane ondan hamile kalır fakat yersiz yurtsuz bu adam birden ortadan kayboluverir. 

jane çocuğunu kendi başına doğurmaya karar verir fakat makus talihi yne peşini bırakmayacaktır; doğum sırasında doktorlar jane'in hermafrodit (hem dişi hem de erkek cinsel organlarına sahip) oldugunu farkeder ve hayatta kalabilmesini sağlamak için bir operasyonla onu erkek yaparlar. sıkıntılar bununla da bitmez, doğumun üzerinden çok vakit geçmemiştir ki bebeği bilinmeyen kişilerce doğumhaneden kaçırılır. 


yorgun, bunalmış, dışlanmış jane hayata küser, 1970 yılında alkollü oldugu bir gecenin sonunda demlenmekte oldugu barın barmenine hayat hikayesini anlatır. adamın durumuna çok üzülen barmen ona "zaman yolcuları birliği"ne katılması halinde kendisini terkeden adamdan intikamını alabileceği söyler. 


jane, birliğe katılır ve zaman makinesi ile 1963 yılına geri döner. tam intikam planları yapmakta iken bir barda tanıştığı yetim bir kadından çok hoşlanır, onunla beraber olur ve kız hamile kalır. durumdan haberdar olan barmen dokuz ay sonrasına gidecek ve doğan çocuğu kaçırıp 1945 yılına geri dönerek onu bir yetimhanenin kapısına bırakacaktır. 


barmen daha sonra kafası iyice allak bullak olmuş jane'i 1985'e götürür. jane burada zaman yolculuğu birliğinin saygıdeğer bir üyesi oldugunu ve kimliğini gizlemek için barmen olarak çalıştını öğrenir.

Predestination'la ilgili içeriğimiz de ilginizi çekebilir.