Vatanım Sensin Dizisinin Tüyleri Diken Diken Eden 3. Bölüm Fragmanı

Başrollerinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak'ın yer aldığı Türk yapımı tarih-kurgu dizisi Vatanım Sensin'in 3. bölüm fragmanı sosyal medyada büyük yankı buldu.

küçücük bir dakikalık bir fragman ağlatır mı insanı? hatta 15-20 saniye? ağlatır valla. kaç kere izledim saymadım, halit ergenç de orada oynamamış yaşamış resmen.

nur içinde yat paşam.

dizinin baş karakterini gölgeye atmadan, cumhuriyet tarihin baş karakterini yad eden ve bunu yaparken izleyenin kalbine dokunmayı başaran dizi...

diziyi izlememiş birçok insan, türk dizi tarihinin en iyi fragmanıyla gözleri doldu, hatta belki benim gibi ağlayanlar bile olmuştur... ey mustafa'm... 

masmavi gözlerinle her zaman umut oldun içimize, bi insan görmeden nasıl bu kadar sevilir akıl sır erdiremiyorum, çok çok özlüyoruz seni...

3. bölüm fragmanı tam 'başa kalpak takıp, izmir marşı söylemelik' olmuş. içim titredi. keşke her bölüm gösterilse mektupları, karşı gelişleri, isyanı, yaptıkları..

çok özlemişiz paşam çok.

vatanımızın kim olduğunu göstermiş dizi, ben de o dizi ismini yalnızca sığ bir aşk sözü sanmıştım meğer daha derin anlamlarını da kullanmışlar.

şov dolu fragman değildir. eğer binlerce kan akmış kurtuluş harbini, bu kanı akıtan çocuk ve gençleri, bu kanı akıtanların annelerini ve bu çocukların komutanını, liderini, mustafa kemal paşa'yı bir televizyon dizisinde on saniye anımsatmayı şov olarak gören işgüzarlar şov görmek isterlerse dönüp aylardır yapılan saçma darbe kahramanlıklarına bakabilir.
aylar sonra ilk defa gözlerimi yaşardı... sen rahat uyu mustafa kemal, sen rahat uyu paşam.