Verdiğiniz Paranın Hakkını Fazlasıyla Veren Makul Roze Şarap Önerileri

Genellikle ağır içkilerden hoşlanmayanların tercihi olan roze/blush şaraplar konusunda "ne alsam?" şeklindeki sorulara cevap niteliğinde bir liste.
Verdiğiniz Paranın Hakkını Fazlasıyla Veren Makul Roze Şarap Önerileri
iStock

rose/blush şarap, tam bir yaz sever şarabı. gerçi ben yaz kış tüketiyorum mevsim ayırmıyorum. kırmızı şarap gibi baymıyor, beyaz gibi samimiyetsiz değil.

iyi soğutulmuş olması yetiyor bana, "yanına şu mezeyi yapayım" diye düşünmem alırken ama mevsim meyvesi ile gider, kaju ile iyi gider. bugüne kadar geniş bi fiyat yelpazesi içinde tadımladığım tecrübeler ışığında:

leona blush

tam bir p/f ürünü. içimi çok rahat, baş ağrısı minimize, kana karışması 3 kadeh. "bu beni çarpmadı yea" deyip hızlı içmeyin. bekleyin. bi de şişesi ve rengi ha ri ka. market fiyatı 34 tl falan.

kavaklıdere leyla

Fotoğraf: bgnneyesem.com

tam bir ay sonu şarabı. ay sonu maaş dibini görünce tercih oranı artıyor çünkü ucuz. şu an migros'larda 15.90 tl gibi bi fiyata satılıyor. oda sıcaklığında tüketmeyin, mutlaka buzlukta bekletin, 30 dk kalması yeterli oluyor. soğuk içimi güzel, diğer roze şaraplara göre alkol oranı sanırım bi tık aşağıda.

sava roze

Fotoğraf: pamukkalewines

carrefour tarafından leyla'ya rakip ürün olarak piyasaya sürülmüş. her markette bulamazsınız, bulursanız stok yapın. p/f ürünü diyebilirim. şişesini sevmedim hiç.

villa doluca

Fotoğraf: nurisimsek.com

leyla ve sava'nın bi tık üstü, fiyatına rağmen içimini sevmedim, sabahına çok içmişsiniz gibi kalkıyorsunuz. ağzımı uyuşturuyor ne zaman içsem, mezeyle desteklenmeli diye düşünüyorum. 27 - 32 tl bandında. her markette var.

rose d’anjou

misafir şarabım, kime ikram ettiysem adını muhakkak sordu. rengi, kokusu, şişesi bu dünyaya ait olamayacak kadar güzel. ana yemekle desteklenmeli, ızgara ile iyi gider. alkol derecesi 11 civarı. diğerlerine göre biraz pahalı. her markette bulmak zor.

şimdilik böyle, daha çok şarap var yazacak ama şarabım ısınıyor :) başka bi entry'de görüşmek üzere...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir