Vibratörün Çok İlginç İcat Edilme Hikayesi

Vibratörü kim buldu? Vibratör ne zaman ne nasıl icat edildi? Her insanın aklına gelebilecek bu soruların epey ilginç bir yanıtı var. Hatta üzerine film bile çekilmiş.
Vibratörün Çok İlginç İcat Edilme Hikayesi

ingiltere'nin viktoryen zamanında yaşayan ve kendi bilimsel çalışmalarını ilerletmek isteyen bir adet doktorumuz var: mortimer granville. o zamanlar adamı kimse işe almak istemiyor çünkü biraz dogmaları sorgulayan bir yapısı var. 

sonunda da hastalarının yoğunluğunu tek başına kaldıramayacağı bir iş bulup, çalışmaya başlıyor. yanında çalıştığı doktorun iki kızı var; biri tam bir sosyal aktivist, inanılmaz cesur ve gözüpek bir kadın, diğeri ise frenoloji ile ilgilenen, itaatkar ve koca arayışında olan bir kadın. zaten adam da biriyle evlenmeye niyetlenirken, diğerine aşık oluyor.

mortimer, 1883 yılında histerik denen kadın hastalarını pelvik masaj ile tedavi etmeye çalışırken, karpal tünel sendromu yaşamaya başlıyor, bileğine ve koluna kramplar giriyor yani. mortimer'in oldukça eğlenceli ve karmaşık bir de arkadaşı var, edmund st. john-smythe. kendisi elektrikli bir toz alma cihazı üstünde çalışıyor ve mortimer'e bunu gösterdiği zaman, mortimer'in kafasında bir ampul yanıyor ve olaylar gelişiyor.

Joseph Mortimer Granville'in yaptığı ilk vibratör. (1883)

vibratör aslında sözde histeriyi tedavi etmek için yapılmış bir mühendislik harikasıymış, inanılır gibi değil! doktorun kolu yorulmuş tedavi etmekten.

Seks Esnasında Prezervatif Yırtılırsa Ne Yapılmalı?