Vincent Aboubakar'ın Fenerbahçe Maçındaki Gol Sevinci Ne Anlama Geliyordu?

Geçtiğimiz haftaki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisindeki muhteşem golleriyle sahalarımızda Ronaldo etkisi yaratan Aboubakar'ın gol sevinci dikkat çekiciydi. Anlamını öğrenelim.
Vincent Aboubakar'ın Fenerbahçe Maçındaki Gol Sevinci Ne Anlama Geliyordu?

vincent aboubakar'ın fenerbahçe maçında attığı gollerden sonra yaptığı gol sevincini (rıdvan yılmaz engellemeseydi daha güzel anlaşılacaktı) kimse konuşmadı. oysa çok derin mesajlar vardı o gol sevincinde. yere diz çöküyor, sonra sol eliyle yüzünü kapatırken sağ elini göklere uzatıyor.

yunan tanrı’larından biri olan erebos, hastalanınca, artık iş göremez diye zeus tarafından yeraltı karanlığına gönderiliyor. erebos’un sevenleri bu duruma üzülüyor ama kimse tepki vermiyor. düşenin dostu olmaz gerçeği orda da kendini gösteriyor. neyse gel zaman git zaman erebos, sevgilisi pişinya’nın da yardımıyla iyileşme gösteriyor ve adeta küllerinden tekrar doğmaya başlıyor. tam iyileştiği gün yer üstüne çıkıp diz çöküyor ve sol eliyle yüzünü kapatıp (karanlığı işaret ediyor) sağ eliyle de zeus’u işaret edip bundan sonra yeryüzü benimdir karanlıklar da senin diyerek zeus’a meydan okuyor. bu tanrıya başkaldırı olayı sembolikleşiyor ve günümüze kadar ulaşıyor. ülkemizde bu gol sevincini kimse yazmadı maalesef. gazetecilik zaten öleli çok oldu.