Vücut Geliştirme Sporunun Gördüğü En Çirkin Olaylardan Biri: Synthol

"Aslında hep ilaçla şişiriyorlar o kasları" muhabbetini haklı çıkarabilecek yegâne kimyasal olan synthol, bir insanın vücuduna yapabileceği ender kötülüklerden biri.
Vücut Geliştirme Sporunun Gördüğü En Çirkin Olaylardan Biri: Synthol

synthol, en çok tartışılan ürünlerden birisi olabilir. chris clark (alman mucit ve vücutçu) tarafından geliştirilmiş ve ilk çıktığı zaman geniş merak uyandırmıştır. en çok da ahlaki olarak tartışılmıştır. kasların hacminde ani-çabuk büyüme sağlayan synthol, yapay bir gelişime imza atar. synthol ne güç artışı ne de gerçek kas hacmi sağlar. tamamıyla yapay bir üründür. yapılan ölçü oyuncak bir ayının içini doldurup şişirmek gibidir. synthol’un içinde aktif-etken bir ilaç yoktur, vücut tarafından pek tolere edilemeyen yağlı bir solüsyondur.


nasıl çalışır?

synthol herhangi bir kasa enjekte edilir ve kasın içinde uzun müddet kalır, kasın genel yapısını ve metabolizmasını bozar. tekrar tekrar enjeksiyon sonucunda kas fibrilleri etrafında bir tabaka oluşturmaya ve böylece hacim sağlamaya başlar. vücut açısından yabancı bir malzeme olduğu için tamamıyla zarar vermektedir.

içerisinde c8-c12 yağ asidi (medium-chain triglycerides-mct) karışımını içermektedir. içinde bir de lokal anestezi sırasındaki ağrıyı azaltacak bir anestezik malzeme bulunur.


şu anda farklı olarak yapılmış 3-5 tane synthol piyasada bulunabilmektedir.

synthol büyük kas gruplarında enjekte olarak kullanılırsa daha büyük deformasyon ve şekil bozukluğu ortaya çıkartır. omuz, kol, belki baldır ve bileğe uygulanabilir.

uygulanacak kasın tam orta yerine enjekte edilir ve her gün sürdürülür. 10 gün kadar devam eden enjekteden sonra dozaj arttırılır. bu şekilde ortalama 10 günlük periyotlar halinde, ölçü istenilen seviyeye ulaşana kadar dozaj arttırılarak enjekteye devam edilir. belli bir süreden sonra ara verilir ya da haftada bir enjeksiyona kadar düşürülür. kas ölçüsü, ne kadar kalması isteniyorsa o süreç içinde enjeksiyona devam edilir.


synthol çok zararlı bir malzemedir, eğer enjekteyi damara yaparsanız ciddi bir problem yaratır ve ölüme sebep olabilir. synthol kastan çıkartılacak olursa eğer kas dokusuna ve fibrillere yapışmış olacağından çok ciddi sorun yaratır, enfeksiyon oluşmaya da meyilli bir ortam yaratır.

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Vücut Şekillendirme Yöntemi Liposuction Hakkında Yanlış Bilinenler